Γκολ και θέαμα στο Arena Sports Club (VIDEOS)

Η ομάδα "Hall Cafe" επικράτησε με 6-4 των "Pinc Flamingos" στον τελικό του Κυπέλλου Ποδοσφαίρου που διοργανώθηκε σε γνωστό ιδιωτικό γήπεδο ποδοσφαίρου 5χ5, το βράδυ της Δευτέρας (7/9) στην Τρίπολη.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο, δίνοντας παράλληλα στους φίλουςτου τοπικού ποδοσφαίρου που κατέκλυσαν το γήπεδο 5χ5 με την ονομασία "Arena Sports Club" την ευκαιρία να απολαύσουν 10 όμορφα τέρματα.

Στο αγωνιστικό σκέλος, οι "Pinc Flamingos"  προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0, ωστόσο το "Hall Cafe" κατάφερε όχι μόνο να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ, αλλά και να προηγηθεί με 3-1 στο σκορ. Οι "Pinc Flamingos" μείωσαν προσωρινά σε 2-3, αλλά το το "Hall Cafe" ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-4, για να κλείσει το πρώτο 30λεπτο με σκορ 3-4.

Στο δεύτερο ημίωρο, το "Hall Cafe" αύξησε την διαφορά των τερμάτων (3-6) για να διαμορφωθεί στα τελευταία λεπτά το τελικό 4-6.

Οι συνθέσεις:
Hall Cafe: Λυμπερόπουλος, Κολιτσίδας, Ηλιόπουλος, Γιαννούλης, Καδάς, Σωτηρόπουλος

Pinc Flamingos: Ντεβέρος, Ρ. Πετρόπουλος, Δ. Πετρόπουλος, Μπουρτσουκλής, Τσιόγκας, Νάνος

Mε το τέλος της αναμέτρησης, επικράτησε άκρως πανηγυρικό κλίμα από τους νικητές, αφού άνοιξαν αρκετές σαμπάνιες!

Λίγο αργότερα, ο προπονητής του Αστέρα κ. Στάικος Βεργέτης, έκανε την απονομή του Κυπέλλου στους νικητές.