Δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή

Κοντά σε μια μεγάλη ανατροπή έφτασε ο Αρκαδικός, όμως γνώρισε την ήττα από τη Μεσσήνη με 52-51 χάρη σε καλάθι του Δελφάκη επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Ο Αρκαδικός ξεκίνησε νωθρά, με αποτέλεσμα οι έμπειροι παίκτες της Μεσσήνης να κτίσουν μια διαφορά, την οποία διατήρησαν μέχρι και το τέταρτο δεκάλεπτο.

Ο Αρκαδικός κατάφερε να ροκανίσει τη διαφορά και να πάρει το προβάδισμα ένα λεπτό πριν τη λήξη, όμως το καλάθι που δέχθηκε από το Δελφάκη επτά δεύτερα πριν το τέλος έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Τα: 4-12,  19-28, 35-43, 51-52

Αρκαδικός: Παν.Χαραλαμπόπουλος  2, Παυ. Χαραλαμπόπουλος 2, Αλεξόπουλος 19(4), Βερβαινιώτης 6(1), Σωτηρόπουλος 9(2), Καψιώτης, Αγγελόπουλος 5, Πετσούνης, Κουτσουμπός 2,  Συρεγγέλας-Αθανασιάδης 3(1), Κουτσούγερας 2.

Μεσσήνη:  Σπυρόπουλος 1, Σαρουσαββίδης 1, Πολυζωγόπουλος 10, Μπακογιάννης 7, Αντωνόπουλος 4, Δελφάκης 5, Χαραλαμπόπουλος 7(1), Χλέπας 4, Τριανταφυλλόπουλος 13(3).