Ηττα για το παιδικό του Αρκαδικού

Την ήττα με 63-60 γνώρισε το παιδικό τμήμα του Αρκαδικού από την ΣΚ Σπάρτη.

Αναλυτικά:

ΑΣΤΕΡΑΣΛΑΜΙΑ

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα μας ηττήθηκε από την ΣΚ Σπάρτη με σκορ 60-63. Το ξεκίνημα της ομάδας μας ήταν πολύ καλό και προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο με 22-19 , αλλά στο 2ο δεκάλεπτο κόλλησε στην επίθεση σκοράροντας μόνο 4 πόντους και το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 26-39. Στο 4ο δεκάλεπτο κάνοντας πολύ μεγαλη προσπάθεια των παιδιών προηγηθήκαμε με 57-54 αλλά τελικά ήρθε η ήττα με σκορ 60-63.

Διαιτητές : Αναστόπουλος, Θωμόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19 , 26-39 , 39-48 , 60-63 .

Αρκαδικος (Πολυζωγόπουλος-Γεωργακόπουλος): Χαραλαμπόπουλος 15(1), Γαϊτανάρης, Μποτούλας 2, Μάνδρος, Μακρής 5(1), Τουρνικιώτης 3(1), Κουρόπουλος, Σινάνης 8(1), Συρεγγέλας – Αθανασιάδης 18(1), Κουτρουμπής 9.

Σ.Κ. Σπάρτη (Λυμπερόπουλος): Γιαλέλης 4, Μαδημένος, Καλαμαράς 2, Πολυμενάκος 8, Μαλαβάζος 14(2), Μαρκάκος 20(2), Τσουλογιάννης 15, Γιαννόπουλος.