Ηττα στην Πάτρα για τον Αρκαδικό

Την ήττα γνώρισε ο Αρκαδικός στην Πάτρα από τον Απόλλωνα με σκορ 94-66 σε ένα παιχνίδι που το αμυντικό κομμάτι ήταν για ακόμα μια φορά αυτό που στοίχισε στους Κυανόλευκους.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας Ολυμπιακός

Οι 29 πόντοι που δέχτηκε στην πρώτη περίοδο ο Αρκαδικός έκανα ακόμα δυσκολότερο το ήδη δύσκολο έργο της ομάδας του Μάριου Δεσποτάκη.

Στην δεύτερη περίοδο βελτιώθηκε η εικόνα του Αρκαδικού και μ' ένα επιμέρους 18-23 η διαφορά έπεσε στους 11 και ο Αρκαδικός πήγε ζωντανός στην ανάπαυλα.

Και πάλι όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν ζεστοί στην επίθεση και ουσιαστικά τελείωσαν το παιχνίδι διαμορφώνοντας το 76-52.

Στην τέταρτη περίοδο και με τον νικητή να είναι ήδη γνωστός οι γηπεδούχοι χρησιμοποίησαν μικρότερους σε ηλικία παίκτες για να έρθει το τελικό 94-66.

Τα δεκάλεπτα: 29-13, 47-36, 76-52, 90-83

Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης-Μηλαπίδης (Θεοδοσόπουλος)

Απόλλωνας Πάτρας (Οικονόμου): Μπαζίνας, Ακερ 15, Ματαλών 11 (6ασ.), Μαστρογιαννόπουλος 24 (4/6δ., 4/7τρ.), Αποστολίδης 3, Μπαζίνας, Παπαφωτίου, Κιτσούλης 9, Κασπίρης 3, Κουρέπης 6, Χείλαρης 2, Γόντικας 21 (12ρ.).

Αρκαδικός (Δεσποτάκης): Μπιζούκας, Βλάχος 2, Λυμπερέας 2, Σίνης 5, Μούκας, Προδρόμου 12 (8ρ.), Μαραγκάκης 1, Τζαϊδάς, Πέλτιερ 17, Γαρμπής 8, Αποστολίδης, Τζουγκαράκης 19.