Εχασε στην Καστοριά ο Αρκαδικός

Ακόμα μια ήττα γνώρισε ο Αρκαδικός για την Α2, αυτή τη φορά από την Καστοριά με 87-66, φτάνοντας έτσι στο 1-7. Πλέον τελικός για τους Κυανόλευκους είναι το επόμενο εντός έδρας ματς με τον Αμύντα.

Απόλλων Σμύρνης ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι γηπεδούχοι πήραν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης κεφάλι στο σκορ και δεν επέτρεψαν στον Αρκαδικό να αντιδράσει. Η επιθετική λειτουργία του Αρκαδικού ήταν κάκιστη και και έτσι η Καστοριά έφτασε σε μια διαφορά 16 πόντων στο πρώτο ημίχρονο (44-28).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Τζίμη Κουστένη έπαιξαν καλύτερα στην επίθεση όμως το -16 έφτασε μέχρι το -12 με επιμέρους 22-18 (62-50).

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν 25 πόντους και δέχθηκαν 16 και έτσι έφτασαν στο τελικό 87-66.

Πλέον με τον Αρκαδικό να έχει ρεκόρ 1-7 το παιχνίδι του ερχόμενου Σαββάτου κόντρα στον Αμύντα αποκτά χαρακτήρα τελικού για τους Κυανόλευκους αν θέλουν να ξεφύγουν από τον πάτο της βαθμολογίας.

Τα δεκάλεπτα: 22-13, 44-28, 62-50, 87-66

Καστοριά: Κυριακόπουλος 15 (2), Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 15, Ναούμης 11 (3), Κακλαμάνος 11 (3), Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 8 , Χαρισμίδης 6, Μπένας 8, Λυμπάρης 6.

Αρκαδικός: Κούτρας 9 (2), Λυμπερέας 4, Τζάϊδας, Προδρόμου 6, Μαραγκάκης 3 (1), Αποστολίδης 6, Πελτιέρ 4, Γαρμπής 9 (1), Απέργης, Τζουγκαράκης 12