Ήττα για τον Πελασγό από τον Πρωτέα Βούλας

Την ήττα με σκορ 60-45 γνώρισε ο Πελασγός από τον Πρωτέα Βούλας για την 4η αγωνιστική της Τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Η ομάδα της Βούλας κατάφερε να πάρει από το πρώτο δεκάλεπτο διψήφια διαφορά στο σκορ και να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 35-19.

Στην επανάληψη, ο Πελασγός ανέβασε την απόδοσή του μιεώνοντας στους 11 (40-29, όμως και πάλι ο Πρωτέας με προσεκτική άμυνα και καλύτερες επιλογές στην επίθεση ανέβασε τη διαφορά στους 21 και πήρε τη νίκη με 60-45.

Πρώτη σκόρερ για τον Πελασγό η Δούκουρη με 28 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-7, 35-19, 55-34, 60-45

Διαιτητές: Μπακάλης, Τσάνταλη

Πρωτέας Βούλας (Κουτρόγιαννου): Ξενιτοπούλου 7(1), Σιμιτσιδέλη 11(3), Καπετάνιου, Κωνσταντοπούλου, Γκούζελου 12, Γρηγοροπούλου 17, Μπίλλη, Λιμοντζόγλου, Μυστικού 2, Φρέρη-Παναγιωτίδου 11, Σακελλαρίου, Περδικάκη.

Πελασγός (Τσατσουλής): Καρύγιαννη, Παπαδοπούλου 7(1), Κυριακοπούλου, Σεφέρου 4, Δημοπούλου 3(1), Δούκουρη 28(5), Γεωργοπούλου 1, Λιλή 2.