Ηττήθηκαν στο φινάλε οι Δρομείς
Οι Δρομείς Τρίπολης, παρουσίασαν ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο απέναντι στον ΚΑΟ Κορίνθου, εκτός έδρας αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα στο φινάλε με σκορ 71-58.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:
Γλαύκος-Κορωπί 75-69
Ακράτα-Ερμιόνη 69-68
Χαλάνδρι-ΝΕΟΛ 65-80
ΚΑΟ Κορίνθου-ΣΔΥ Τρίπολης 71-58
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 89-76
Ηλυσιακός-Άρης Ν. 90-73
Αχαγιά 82-Παναχαϊκή 64-68
Τα φύλλα αγώνα:
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 90-73
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 44-36, 57-61, 90-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Τούσης
Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος-Καυκής): Γραμματίκας 10 (3), Κελαϊδής 27 (4), Φώτσης 18 2), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 3 (1), Πλευράκης 7 (2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 1, Μπάζιος 7, Ετζιάκα 15, Παντζούρης 2.
Άρης Νίκαιας (Καράμπελας-Αλτσαντζής): Σκάνδαλος 12, Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκης 20 (2), Πρίτσος 8 (1), Κόλλιας 7, Χατζόγλου 6 (2), Λαζαρίδης 18 (3), Πεταλάς 2, Βλαμης.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΝΕΟΛ 65-80
Διαιτητές: Κοντίλης-Αντωνίου
Τα δεκαλεπτα: 14-13, 13-27, 21-28, 17-12
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης-Αναγνώστου): Κονδύλης 16(3), Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6 (1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραιτης 21 (3), Μορφονιός 5 (1), Αμπελάς 5, Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3 (1), Βαρσάμος.
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ (Τζουγανάτος-Χαιδας): Αντωνάτος Γ 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η, Πολίτης 21 (3), Συνοδινός, Θεοδωράκος 10 (2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 75-69
Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 37-37, 57-54, 75-69
ΑΟ Γλαύκος (Φεραίος, Πολίτης): Αναστασόπουλος 16, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης 5 (1), Σπύρου, Θανόπουλος 18 (3), Παπαβασιλόπουλος 23, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 10, Χατζηκάλφας 1, Γαλάνης, Δημάκος 2.
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 20, Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 7 (1), Κεχρής, Μερκεβίτσιους 10, Γκιόκας, Παπαδάκης, Αργυρόπουλος, Κλασιδης 8 (2), Κουτουφάς 17 (1), Σταμάτης 7.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 64-68
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-37, 48-54, 64-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κωστής
Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Μπουρδάνος 10 (2), Σερέτης 17 (1), Ταρνάρης 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης 2, Λυμπέρης 8 (1), Φραντζής 9 (2), Χριστοδουλόπουλος 2.
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Γατσούλης 2, Νικολάου 24 (1), Τσουλέας 2, παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 22 (2), Καραγιάννης 2.
ΚΑΟΚ-ΔΡΟΜΕΙΣ 71-58
Τα δεκαλεπτα: 16-18, 33-27, 50-45, 71-58
Διαιτητές: Κοτσίρης-Γαραντζιώτης
ΚΑΟΚ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 4, Μακρής 4, Δανίκας, Αναγνωστάκης 16, Ντορμπάρης, Τζαϊδάς 3, Περρώτης 11, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 11(1), Αυγενικός 12(2), Λάκοβ 2.
Δρομείς (Μπαλής – Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Αγγουράς 8, Καλούλι 11(2), Παππάς, Νταγιάντης 5(1), Μικρός, Σινανάι 11 (3), Μπουρής 9(3), Μπαλής 7, Καρλής.
A.E.NEAΣ KHΦIΣIAΣ-AOΠ ΦAΛHPOY 89-76
Τα δεκαλεπτα: 17-19, 23-15, 25-18, 24-24
Διαιτητές: Κοτσώνης-Ναστούλης
A.E.N.K. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δουβλής 17(2), Μοσχοβίτης 21(3), Μακρυγιάννης 2, Οικομόμου 26, Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 16, Μιχαλάκης 4(1), Φασιανός 3(1), Γουνης, Μαντζάκος.
AOΠΦ (Παπαδάτος, Καμαριωτης): Βαϊδάκης 12(2), Μαυροειδής 5(1), Βαλιώτης 3(1), Γραμματικός 10(1), Τσορμπατσιόγλου 2, Βούζας 4, Καψαρίδης 9(1), Σαρλάνης, Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 6, Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 7.
ΑΚΡΑΤΑ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 69-68
Τα δεκαλεπτα: 15-18, 17-14, 18-15, 19-21
Διαιτητές: Αγγελής-Ντάσης
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης-Ζιζίλας): Μουρατίδης 19 (4), Κατωπόδης 17, Πολυδέρας 3, Κωστας 4, Δορλής 5, Γιαννούλης 9, Βασιλάτος 3 (1), Γιόβας 8 (1), Κυρίτσης 1.
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Σαρικάς 19 (2), Ευστρατίου 8 (2), Αγγελής 13 (3), Χάσα 6, Γκολέμης 6 (2), Πουλης Α, Προσίλης 5 (1), Κατσαβελας 3 (1), Κορίζης 6, Πουλης Ι. 2.
Η βαθμολογία:
1. Ηλυσιακός 26 (12-2) 14
2. ΑΟ. Π. Φάληρο 25 (11-3) 14
—————————
3. Νέο Ληξούριο 24 (11-2) 13 *
4. ΚΑΟ Κορίνθου 24 (10-4) 14
5. Άρης Νίκαιας 22 (8-6) 14
6. Αχαγιά ’82 22 (8-6) 14
7. ΑΕΝΚ 21 (7-7) 14
8. Κορωπί 21 (7-7) 14
9. Παναχαϊκή 21 (7-7) 14
———————————
10. Γλαύκος 20 (7-6) 13*
———————————
11. Ακράτα 17 (3-11) 14
12. Τρίπολη 16 (2-12) 14
13. Χαλάνδρι 16 (2-12) 14
14. ΑΟ Ερμιόνης 16 (2-12) 14
* Έχουν ένα ματς λιγότερο
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):
Κορωπί-Ακράτα
Ερμιονίδα-Χαλάνδρι
ΝΕΟΛ-ΚΑΟΚ
Τριπολη-ΑΕΝΚ
ΑΟΠΦ-Ηλυσιακός
Αρης Νίκαιας-Αχαγιά 82
Παναχαϊκή-Γλαύκος
ΣΧΟΛΙΑ