winamp wmp real qt

Συνειδητοποιούμε τι έχουμε ζήσει με τον Αστέρα;

Ο ποδοσφαιρικός πλανήτης παραμιλά με την Τότεναμ του Ποτσετίνο και κάποιοι τυχεροί σε ένα μέρος της Ελλάδας δεν μπορούν παρά να σκάσουν ένα χαμόγελο.

Οι σκηνές στο τέλος του αγώνα στο Άμστερνταμ, συγκλονιστικές. Ο Ποτσετίνο στο έδαφος να κλαίει, ο Βερτόνχεν, ο Ντέιβις, ο Λαμέλα μια αγκαλιά, ο Κέιν να μπαίνει σαν τρελός στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσει μαζί τους. Πρόσωπα γνωστά σε όλο τον κόσμο που παρακολουθεί μπάλα, πρόσωπα που θα βρεθούν την 1η Ιουνίου στον τελικό του Champions League.

Πρόσωπα γνωστά και σε κάποιους τυχερούς στην Τρίπολη. Η Τότεναμ του Ποτσετίνο με 2.000 τρελαμένους Άγγλους φιλάθλους είχε έρθει στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης για να αγωνιστεί με τον Αστέρα. Οι παραπάνω παίκτες είχαν αγωνιστεί σε εκείνο το ματς, κάποιοι άλλοι όπως ο Λορίς είχαν παίξει στο ματς του Λονδίνου. Οι κιτρινομπλέ μετά από ένα επικό καλοκαίρι, βρέθηκαν στους ομίλους του Europa League το φθινόπωρο του 2014.

Σε εκείνο το ματς, η Τότεναμ πήρε το προβάδισμα με 2-0 στο τέλους του α' ημιχρόνου, ο Αστέρας την "σφυροκόπησε" στην επανάληψη και από ατυχία και αστοχία δεν πήρε βαθμό ή ακόμα και τη νίκη, χάνοντας τελικά με 2-1.

Στην ανασκόπηση του ματς για το Sport24.gr και στην ενότητα "Τι μας άρεσε", έγραφα: "Να βλέπουμε μία επαρχιακή ελληνική ομάδα να... πιάνει από τον λαιμό μία ομάδα από την Premier League. Το β' ημίχρονο δύσκολα θα το ξεχάσουμε έστω και αν δεν έφερε βαθμό στον Αστέρα".