Ποδηλασία: 30ός ο Φρίντζηλας στην Σπάρτη

Με επίδοση 02:55.06 ο Γιώργος Φρίντζηλας της ΑΕΚ Τρίπολης τερμάτισε στην 30ή θέση στον αγώνα αντοχής Παίδων, μήκους 86 χιλιομέτρων στο πλαίσιο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που πραγματοποιείται στην Σπάρτη.

Μάλιστα στον αγώνα ξεκίνησαν 64 αθλητές, εκ των οποίων 7 ποδηλάτες εγκατέλειψαν, ενώ 4 αθλητές δεν προσήλθαν.

Θυμίζουμε ότι στην ατομική χρονομέτρηση της Παρασκευής,
ο Γιώργος Φρίντζηλας  τερμάτισε στην 35η θέση με χρόνο 00:22:57. Ειδικότερα ο χρόνος εκκίνησης του ήταν 00:34:00, ενώ ο χρόνος τερματισμού ήταν 00:56.57.

Αντίστοιχα, ο Αριστείδης Μπουγιούκος τερμάτισε στην 52η θέση με χρόνο 00:25:10. Ο αντίστοιχος χρόνος εκκίνησης του ήταν 01:08:00, ενώ ο αντίστοιχος χρόνος τερματισμού ήταν 01:33:10.

Παράλληλα, ο Στέφανος Μπούρας ολοκλήρωσε την προσπάθειά του τερματίζοντας στην 57η θέση. Ο τελικός χρόνος ήταν 00:26:06. Ο χρόνος εκκίνησης ήταν 01:19:00, ενώ ο χρόνος τερματισμού ήταν 01:45:06.

Να σημειωθεί ότι πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Γιώργος Σταυρακάκης
του Π.Ο.Χ. Τάλως με επίδοση 00:19:19. Ο χρόνος εκκίνησης ήταν 01:31:00 ενώ ο χρόνος τερματισμού ήταν 01:50:19.