VOLLEY: Ήττα για τα κορίτσια του Αρκαδικού (VIDEO)

Την εντός ήττα με 3-0 σετ γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής (29/11) από την ΕΑ Πατρών, η γυναικεία ομάδα βόλλεϊ του Αρκαδικού.

Τα κορίτσια της αρκαδικής ομάδας ηττήθηκαν από ένα σαφώς ανώτερο αντίπαλο, ενώ δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο να αντισταθούν στην εμφανή ανωτερότητα της αχαϊκής ομάδας.

Στο πρώτο σετ, ο Αρκαδικός βρέθηκε αρχικά κοντά στο σκορ (3-4), ωστόσο η ομάδα της Πάτρας με επιμέρους σκορ 2-11, απέκτησε αρχικά διαφορά 10 πόντων (5-15) και στην συνέχεια 14 πόντων (8-22) για να πάρει το πρώτο σετ με σκορ 9-25.

Στο δεύτερο σετ, η ΕΑ Πατρών ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε αρχικά με σκορ 0-4. Ο Αρκαδικός προσπάθησε να αντιδράσει (2-7), αλλά η πατρινή ομάδα συνέχισε να διατηρεί σταθερό το προβάδισμα της στην αναμέτρηση (+7, 6-13) για να ακολουθήσει ένα "ξέσπασμα" της αχαϊκής ομάδας (5-10), παίρνοντας το  δεύτερο σετ (13-25).

Στο τρίτο  σετ,  ο Αρκαδικός αρχικά πλησίασε (2-4) και στην συνέχεια ισοφάρισε (6-6) το σκορ. Η ΕΑ Πατρών "ξέφυγε" στο +5 (6-11, 8-13). Η ομάδα της Τρίπολης με επιμέρους σκορ 6-1, πλησίασε ξανά στους δύο πόντους (12-14), για να διατηρήσει ξανά σταθερά  προβάδισμα 4 πόντων, η ΕΑ Πατρών (12-16, 13-17, 14-18, 15-19). Η ομάδα της Πάτρας με επιμέρους σκορ 3-5, προηγήθηκε με 6 πόντους (18-24) για να πάρει τη νίκη στο τρίτο σετ με σκορ 20-25.

Σετ: 9-25, 13-25, 20-25

Αρκαδικός: Πεντεφούντη, Ανδρομ. Σέμπρου, Νικητοπούλου, Σαραντοπούλου, Δήμητρα Ρόκκα, Γιαβή, Δαβάρα, Αναστοπούλου, Μιχαέλλα Ρόκκα

ΕΑ Πατρών: Κατσή, Ζήκου, Καραμούντζου, Μ. Πατακοπούλου, Μαρία Πατακοπούλου, Σαρλή, Κομνηνού, Κοτταράκου, Σταθάκη