Bόλλευ: Ήττα στην Πάτρα για τον Αρκαδικό!

Μπορεί ο μπασκετικός Αρκαδικός να επικράτησε με 56-76, το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου (21/11) στο Κλειστό της Περιβόλας επί του Απόλλων Πατρών, δεν συνέβη ωστόσο το ίδιο το απόγευμα της επόμενης μέρας (22/11, 19:30) στο ίδιο γήπεδο ανάμεσα στις δύο γυναικείες ομάδες πετοσφαίρισης των ίδιων συλλόγων...

Ο Απόλλων Πατρών επικράτησε με 3-0 σετ του Αρκαδικού για την δεύτερη αγωνιστική του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Βόλλευ Γυναικών, με την αρκαδική ομάδα να γνωρίζει την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα, ύστερα από το ματς της Πρεμιέρας με τον Παμβοχαϊκό.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, οι γηπεδούχοι συνέχισαν με νίκες τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Ειδικότερα ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-0 σετ την Ομόνοια Καλαμάτας, ενώ η Ολυμπιάδα Πατρών νίκησε την συμπολίτισσα Παναχαϊκη με 3-1 σετ. Τέλος η Ένωση Αθλοπαιδειών Πατρών επικράτησε με 3-0 σετ του Γυμναστικού Συλλόγου Άργους.