"Βροχή" από γκολ και νίκη στο φινάλε για τη Νεστάνη

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα της Νεστάνης για το πρωτάθλημα της Β' Αρκαδίας, καθώς πήρε τη νίκη με 3-2 κόντρα στον Πανιώνιο Μεγαλόπολης.

ΠανιώνιοςΑΣΤΕΡΑΣ

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στο ματς και στο 38' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με σουτ του Νεσίμι. Ο Πανιώνιος στην εκπνοή του ημιχρόνου ισοφάρισε μετά από αυτογκόλ του Παπαγεωργίου.

Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα της Νεστάνης πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Καρλή στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 82' ισοφάρισαν σε 2-2 με κεφαλιά του Αδαμόπουλου.

Σε ένα ματς με πλούσιο θέαμα και γκολ, η Νεστάνη τελικά ήταν αυτή η οποία κατέκτησε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Στο 86' με δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ο Νεσίμι έστειλε την μπάλα στο πλεκτό για το τελικό 3-2.

ΝΕΣΤΑΝΗ: Μακρής, Καρλής, Παπαγεωργίου, Κουτσιούμπης, Τράμπας, Καρλής, Τζίντζος, Σταθόπουλος, Νεσίμι, Κούρος, Μητσάνας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Δάγλας, Γαλανόπουλος, Ζεβί, Ηλιόπουλος, Πετρόπουλος, Κωστόπουλος, Μπάζιος, Κλασογιάννης, Αδαμόπουλος, Μαχαίρας.