Με ανατροπή πήρε το ντέρμπι ο Παγγορτυνιακός

Με γκολ του Μουστόγιαννη στις καθυστερήσεις, ο Παγγορτυνιακός πήρε το ντέρμπι της Β’ κατηγορίας κόντρα στη Νεστάνη, επικρατώντας με 2-1.

Πλατανιάς ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωστόπουλου στο 39ο λεπτό. Ο έμπειρος Κώστας Βλάσης ισοφάρισε στο 51’ και με κεφαλιά ο Μουστόγιαννης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Παγγορτυνιακός: Λυμπερόπουλος, Μουστόγιαννης, Παπαγεωργίου, Λυτρίβης (46’ Κουλούρης), Τούντας (46’ Σαλτούρος), Ζαφειρόπουλος, Τσιόγκας, Παυλάκος, Μπαφές, Πανόπουλος (91’ Χάνα), Βλάσης

Νεστάνη: Αλεξόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Κουτσιούμπης, Τράμπας (63’ Καμουζής), Τσιώσης, Γκουντάνης, Ηλιόπουλος, Κωστόπουλος, Μητρόπουλος (60’ Κολλάρας), Καρατζιάς, Παππάς