Ισοπαλία στο Ελπίδα-Παγγορτυνιακός

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ντέρμπι του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας ανάμεσα σε Ελπίδα και Παγγορτυνιακό.

Πλατανιάς ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με γκολ του έμπειρου Κώστα Βλάση.

Η Ελπίδα ισοφάρισε με ένα εκπληκτικό γκολ του Παπαπαναγιώτου στο 37’ με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Η Ελπίδα στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε πέναλτι, για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι του Παγγορτυνιακού, όμως ο Μ. Σωτηρόπουλος έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρι του Λυμπερόπουλου.

Ελπίδα:Κορίτας, Διαμαντίκος, Αντωνίου, Τσιώρος (46’ Σωτηρόπουλος Μιχ.), Ευ.  Σωτηρόπουλος, Παπαπαναγιώτου, Ορφανόπουλος, Ανδριανόπουλος (55’ Μητσανάς), Τσίντζος (89’ Καρτσούνης), Καδάς, Καγκαράκης (60’ Σταματόπουλος)

Παγγορτυνιακός: Λυμπερόπουλος, Παυλάκος, Σακελλαράκης, Μουστόγιαννης, Τούντας, Ζαφειρόπουλος (72’ Λαμπρόπουλος), Τσιόγκας, Μπαφές (92’ Προκόπος), Σαλτούρος, Πανόπουλος (84’ Μάνα), Βλάσης