Τα αποτελέσματα στην Β΄ Αρκαδίας

Δείτε όλα τα αποτελέσματα στον 1ο και 2ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας Αρκαδίας.

Στην 8η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας Αρκαδίας του 1ου ομίλου είχαμε τρία παιχνίδια γεμάτα γκολ.

Κορύθιο και Ελπίδα αναμετρήθηκαν στις 11:00 το πρωί στο γήπεδο των Φιλικών με την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ελπίδα να σημειώνει ακόμα μια νίκη επικρατώντας της ομάδας του Κοριθίου με 1-3.

Στην Κανδήλα, η τοπική ομάδα σε ένα χορταστικό παιχνίδι  με Αγγλικό σκορ επικράτησε του Ελαιοχωρίου με 3-2.

Το Σάββατο ο Αρης Τρίπολης ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Άρη ξεκίνησε πιο δυνατά και με δύο γκολ των Κουμπούνη και Αλέμη μέσα σε οχτώ λεπτά κατάφερε να γυρίσει το  παιχνίδι και να φύγει νικήτρια από το γήπεδο των Φιλικών.

Κορύθιο-Ελπίδα:1-3

Κανδήλα-Ελαιοχώρι:3-2

Αρης Τρίπολης-Νεστάνη:2-1

Στην 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου για την Β΄ Αρκαδίας είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα:

Στο γήπεδο του Λεωνιδίου Μαρί και Φορτούνα έψαχναν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ξεροπήγαδου πήρε μεγάλο διπλό με σκορ 2-4 αφήνοντας μόνο στην τελευταία θέση την ομάδα του ΑΕ Μαρίου με μηδέν βαθμούς.

Στην Μελιγού ο τοπικός Ερμής σκόρπισε με 4-1 τον Αχιλλέα και τον έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου υπάρχει τριπλή πλέον ισοβαθμία.

Το Σάββατο στο γήπεδο του Αστρους ο Νικηταράς επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή Βερβένων με ένα γκολ από το πρώτο ημίχρονο. Ο Αποστολόπουλος έστησε την μπάλα και εκτέλεσε απευθείας το φάουλ με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Ηρακλή.

Νικηταράς-Ηρακλής: 1-0

Α.Ε. Μαρίου-Φορτούνα: 2-4

Ερμής-Αχιλλέας: 4-1