Νίκη στο φινάλε για την Ελπίδα! (VIDEO)

Η κεφαλιά του Σταυρόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην Ελπίδα Τρίπολης το πρωί της Κυριακής (29/11) απέναντι στον "σκληροτράχηλο" Μέγα Αλέξανδρο, για την 5η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β' Αρκαδίας

Η ομάδα του Βαλάντη Γκαργκάσουλα κρατούσε με "νύχια και με δόντια" τον βαθμό της ισοπαλίας μέχρι και το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ από το ύψος του πέναλτι, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του  Θοδωρή Μαρκόπουλου.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή:

Ο Μέγας Αλέξανδρος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε αρκετές φορές την εστία της Ελπίδας Τρίπολης.

Η ομάδα του Θοδωρή Μαρκόπουλου ωστόσο προηγήθηκε στο 27' με εκπληκτικό γκολ του Αντωνίου, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Moxha ισοφάρισε σε 1-1 για τον Μέγα Αλέξανδρο, ωστόσο η Ελπίδα Τρίπολης πήρε ξανά το προβάδισμα στο 74' με τον Σινάνη. Ένα λεπτό αργότερα, ο Παπαγεωργίου ισοφάρισε εκ νέου για τον Μέγα Αλέξανδρο στο 75' για να φτάσουμε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων,όπου ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Δείτε  τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης...

Οι αρχικές συνθέσεις:

Μέγας Αλέξανδρος: Παπαδάτος, Ζόγκολι, Μπίμπας, Καλλιανιώτης, Ηλιόπουλος, Κάππας, Κούνελης-Μπεκύρας, Νικόπουλος, Παπαγεωργίου, Moxha,  Ρόκκας

Στον πάγκο οι: Malai, Τσέκος, Κούλης, Μπίκος, Κατέβας, Σταυρόπουλος, Τσούτσης