Νίκη τίτλου για Πανιώνιο (VIDEO)

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης επί του Άρη Τρίπολης με 2-3, που τον διατηρεί στην πρώτη θέση και  βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για την άνοδο.

Η νίκη αυτή έχει μεγάλη αξία, γιατί βρήκε μπροστά του έναν Άρη που αν και με δέκα παίκτες από το 15΄, λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Αγόρα, κατάφερε να ζορίσει πολύ την φιλοξενούμενη ομάδα.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 0-2 στο 11', με δύο γκολ των Μπουζιάνη στο 8΄και του Νάνου στο 11΄. Στην συνέχεια ο Άρης  κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 , με τους Μπαζιωτάκη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και τον νεαρό Ζευκιλή στο 55΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, αλλά ο Πανιώνιος πανηγύρισε την νίκη με το τρίτο γκολ του Μιχόπουλου στο 86΄.

Να σημειωθεί ότι ο Άρης έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο με τον Νικολακόπουλο στο 30΄ , που σούταρε άουτ!

Άρης Τρίπολης: Ψιμούλης, Χουντής ( 58΄Κιντής), Κατσάνης, Γιαλίδης ( 87΄ Τριανταφύλλης), Σίδερης, Νάτσης, Μπαζιωτάκης, Ζευκιλής, Καρατζιάς, Αγόρας, Νικολακόπουλος

Πανιώνιος Μεγαλόπολης: Παπαχριστοφύλλου, Χονδρόπουλος (46΄Ψυχογιός), Γαλανόπουλος, Δημητρόπουλος, Παναγιωτίδης, Ισκάκης ( 63΄ Μιχόπουλος)Μπαλίκος, Μπουγιούκος, Νάνος ( 45+ Κούσουλας λ.τ.), Ζαραφέτας, Μπουζιάνης