WEB TV a-s: Πεντάσφαιρη Αναγέννηση!

Με 5-1 επικράτησε η Αναγέννηση Τρίπολης του ΠΑΟ Κανδήλας το μεσημέρι του Σαββάτου (22/11) στο ΔΑΚ Τρίπολης για την 4η Αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β' Αρκαδίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και αν και βρέθηκαν με 10 παίκτες, στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, πήραν άνετα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 19' ο Κονίδης με κεφαλιά εντός μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ, για την Αναγέννηση, ενώ στο 38' ο Ντελίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 52' ο ίδιος παίκτης πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, κάτι που το εκμεταλλεύτηκε η Κανδήλα η οποία μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι  του Καραμπή στο 62'.

Στο 79' ο Μανδαλιάς με όμορφη ενέργεια και με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής έκανε το 3-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα με εκτέλεση φάουλ έκανε το 4-1.

Δύο λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, ο Ιατρόπουλος  διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Οι συνθέσεις:

Αναγέννηση Τρίπολης: Παππάς, Τσάκος, Κοσμόπουλος, Κοντόπουλος, Τσιώσης, Κονίδης, Χόντος, Deliu, Μακρής, Κάστας, Μανδαλιάς

Aγωνίστηκαν και οι: Ιατρόπουλος, Κορατζόπουλος

ΠΑΟ Κανδήλας: Ι. Καραμπής, Μουγκοπέτρος, Κανδαλέπας, Γιαννιάς, Γ. Καραμπής, Παπαμανωλόπουλος, Τρυφωνόπουλος, Ι. Παντολέων, Μεγρέμης, Παντολέων, Πετρόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι: Προκόπος, Ζιαζιάς, Δρόσος

Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.