Εύκολη επικράτηση για τη Δημητσάνα απέναντι στον Μαντινειακό ο οποίος είχε πολλές απουσίες.

ΑΣΤΕΡΑΣΑΡΗΣ

Ο Τέλης Σαλαπάτας άνοιξε το σκορ στο 8΄λεπτό. Ο νεαρός Σεφερλής έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του μετά από υπέροχη σέντρα του Δήμου. Το 2 – 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Η Δημητσάνα στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ακόμη ένα τέρμα με τον Φίλιππα Σαλαπάτα αυτή την φορά να γράφει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Μαντινειακός: Δημητρίου, Μουστόγιαννης (46’ Παπαϊωάννου), Παπαδόπουλος, Ρούμπος, Παπαδάτος, Μανδρώνης (82’ Τσίρμπας), Γεώργας (38’ Ανδριανάκης, 61’ Καλλιανιώτης), Φωτόπουλος, Παπαδήμος, Λαγός, Πριόβολος

Δημητσάνα: Γιαννακαρώνης, Σωτηρόπουλος, Τζάνος, Κωστάκης, Βλαχοκυριάκος, Δημάκος (59’ Φ. Σαλαπάτας), Προκόπος (68’ Καράμπελας), Δήμος (86’ Μάλλιαρης), Αρ. Σαλαπάτας, Καδάς, Σεφερλής (54’ Βλάχος)