Με buzzer beater Αγγελόπουλου, ζωντανός για τίτλο ο Πανθυρεατικός

Σ' ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, ο Πανθυρεατικός που αγωνίστηκε για μια ώρα με παίκτη λιγότερο, κέρδισε εντός έδρας τον πρωτοπόρο Ερμή Μελιγούς και παρέμεινε ζωντανός στη μάχη του τίτλου!

ΛΑΜΙΑΑΣΤΕΡΑΣ

Η ομάδα του Άστρους, πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 14' με γκολ του Δριμούρα, ο οποίος έκανε όμορφη ατομική ενέργεια, πάτησε περιοχή και πλάσαρε στη δεξιά γωνία του Κοκκινάκου για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να αντιδράσουν και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Μπάρλας με πλασέ στην κίνηση ανάγκασε τον Κοζιώτη σε εκπληκτική επέμβαση.

Το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό και οι δύο ομάδες έψαχναν το γκολ. Στο 34' ο Πανθυρεατικός έμεινε με δέκα, αφού ο Βασίλης Μπάρλας είδε δικαιολογημένα δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή Βεργέτη.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Ερμή να παίρνει την κατοχή αλλά δίχως άλλη μεγάλη φάση.

Στο ίδιο μοτίβο και η επανάληψη. Ο Ερμής είχε την κατοχή και ο Πανθυρεατικός έψαχνε τη στιγμή του στην κόντρα.

Στο 60' οι φιλοξενούμενοι με εκπληκτικό σουτ του Κατσίρη εκτός περιοχής κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο 67' ο ίδιος παίκτης λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο πανέμορφο τέρμα με σουτ στην κίνηση, ο Κοζιώτης όμως είχε ακόμα μια σπουδαία επέμβαση.

Ο Πανθυρεατικός ήθελε τη νίκη και στα τελευταία λεπτά πήρε ρίσκα, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα. Τελικά, στο 89', έπειτα από... γέμισμα του Κοζιώτη (!) ο Αγγελόπουλος με σουτ σε πρώτο χρόνο πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα για να χαρίσει το τρίποντο που πανηγύρισε έξαλλα η ομάδα του Άστρους!

Πανθυρεατικός (Κολιατσόπουλος): Κοζιώτης, Ντερβίσι (91' Σούρσος), Μπάρλας, Καπράνος, Αδάμης Δ., Λυτρίβης (67' Ηλιόπουλος), Αγγελόπουλος, Αδάμης Ι. (86' Παπούλιας), Δριμούρας (67' Κοταϊδης), Σαμαρτζής, Σάκουλης

Ερμής Μελιγούς (Καλογιαννίδης): Κοκκινάκος, Πολυμενάκος, Βέργος (56' Δημάκος), Ράλλιος Γ., Λάγκας (72' Μάζης), Κατσίρης (76' Αντωνίου), Μπίσσιας, Ράλλιος Π. (45' Τσαλγιτζόπουλος), Μπάρλας, Σταθουλόπουλος, Κοδέλλας