winamp wmp real qt

Ερμής: Η ομάδα των ανατροπών

Ο Ερμής Μελιγούς προπορεύεται στην Α' Αρκαδίας με 5 και 6 βαθμούς από τους διώκτες του πλέον και έχει αποκτήσειένα σημαντικό προβάδισμα στη μάχη τίτλου που γίνεται φέτος στο πρωτάθλημα.

ΑΣΤΕΡΑΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Όπως μαρτυρά ο τίτλος του άρθρου, η ομάδα της Μελιγούς έχει κάνει τρείς ανατροπές σε καθοριστικά παιχνίδια, κάτι που αν μη τι άλλο δείχνει πως η ομάδα της Κυνουρίας έχει μέταλλο νικητή, έχει δουλέψει και πιστεύει πολύ στις δυνατότητες της.

Το συγκρότημα του Κώστα Καλογιαννίδη πιο συγκεκριμένα έχει γυρίσει τα εξής ματς:

Ορχομενός Λεβιδίου - Ερμής Μελιγούς 3 - 5

Την 4η αγωνιστική στο γήπεδο του Λεβιδίου έλαβε χώρα ένα εκπληκτικό ματς με την ομάδα από το Λεβίδι να προηγείται ακόμα και με 3-0,όμως οι αλλαγές του Καλογιαννίδη στο ημίχρονο και ο χαρακτήρας ορισμένων παικτών, γύρισαν την κατάσταση.

Τεγέα - Ερμής Μελιγούς 1 - 4

Για την 6η αγωνιστική ο Ερμής είχε επισκεφθεί την Τρίπολη και το γήπεδο Φιλικών για να αντιμετωπίσει την Τεγέα η οποία τότε ήταν από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες. Οι Τεγεάτες άνοιξαν το σκορ στο 45'. Η ομάδα του Ερμή έφερε το ματς στα ίσια μ' ένα αμφισβητούμενο πέναλτι αλλά στη συνέχεια έδειξε ανωτερότητα και πήρε το ματς.

Ερμής Μελιγούς - Ολυμπιακός Λεωνιδίου 2 - 1

Για πολλούς το 13 είναι γρουσούζικο νούμερο γαι τη Μελιγού πάντως όχι καθώς την 13η αγωνιστική, πήρε μια τεράστια νίκηκαι σε συνδυασμό με τα αποτελέμσατα των υπόλοιπων παιχνιδιών έχει αποκτήσει τη μεγαλύτερη διαφορά που είχε ποτέ.
Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε, έχασε και σπουδαιές ευκαιρίες, όμως και πάλι η Μελιγού με πρωταγωνιστή τον πολύ έμπειρο Κώστα Μπάρλα, βρήκε και πάλι τη λύση. Ένα πέναλτι και ένα πολύ όμορφο ομαδικό τέρμα στο 90' υπέγραψαν μια ακόμη ανατροπή.