Μεγάλο "διπλό" Μαντινειακού στον Τυρό

Σπουδαία νίκη πήρε ο Μαντινειακός απέναντι στον Απόλλωνα Τυρού εκτός έδρας με 3-2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Η... καλή μέρα φάνηκε από το πρωί για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πήραν αέρα 2 τερμάτων στο πρώτο ημίωρο με τον Μπαρμπαγιάννη.

Αρχικά στο 16' και στη συνέχεια στο 30' με δύο σουτ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο ματς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με γκολ του Χείλαρη ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ο Καζά έφεραν το ματς στα ίσα.

Κι ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Αποστολόπουλος χάρησε τη νίκη στην ομάδα του.

Απόλλων Τυρού: Παύλος, Μπουρνάκης (Καμβυσης 61'), Δουβλής, Μαστοράκης, Παρασκευάς, Μέλλος, Μπακάλης, Ζώης (Σταυρόπουλος 55'), Καζάς, Σωτηρόπουλος, Χείλαρης

Μαντινειακός: Δημητρίου, Κολλάρας (Σιάννας 46'), Ρίζος (Γιάνναρης 66'), Ρούμπος, Παπαδάτος, Μανδρώνης, Μπαρμπαγιάννης, Φωτόπουλος, Καυκιάς, Αποστολόπουλος, Πριόβολος