"Καθάρισε" με χατ-τρικ ο Σαλαπάτας, γκολάρα και ο Σεφερλής

Χάρη σε τρία τέρματα του Τέλη Σαλαπάτα, η Δημητσάνα κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα της Α' Αρκαδίας!

ΠανιώνιοςΑΣΤΕΡΑΣ

Ο... χορός των γκολ άνοιξε στο 26' από τον απόλυτο πρωταγωνιστή της Δημητσάνας, Τέλη Σαλαπάτα, να ανοίγει το σκορ.

Ο ΠΑΟΚ Τρίπολης, έβγαλε αντίδραση και μείωσε με τον Σύρπα 2 λεπτά μετά, αλλά ο Δήμος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του στο 32' για να γράψει και πάλι ο Σαλαπάτας το 3-1 στο 40'.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ Τρίπολης με ένα φανταστικό γκολ, έπειτα από μια φοβερή τρίπλα του Σεφερλή μπήκε και πάλι στη διεκδίκηση της νίκης, όμως και ο Σαλαπάτας με το τρίτο του προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο 56'.

Δημητσάνα: Γιαννακαρώνης, Προκόπος, Τσαρουχάς (Σωτηρόπουλος 46'), Σταυρόπουλος, Κωστάκης, Βλάχος, Καράμπελας (Ζάβος 69'), Δήμος, Σαλαπάτας Φ. (Ζιάζιαρης 79'), Σαλαπάτας Αρ. (Κοκκαλιάρης 84'), Δημάκος

ΠΑΟΚ: Σαματάς, Αργυρόπουλος, Νικέλλης (Αράλλης 59'), Μπούζος, Γκανάς, Κασνής Γ., Σύρπας, Τσιάρας (Κυπριωτάκης 44' - Τούντας 82'), Σεφερλής (Νάτσης 73'), Μυλωνάς, Κασνής Ε.