Με φόρα από το Κύπελλο η Τεγέα! (Video)

Παρότι βρέθηκε να χάνει πολύ νωρίς, η Τεγέα επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση στο ξεκίνημα της σεζόν και υπέταξε το Κορακοβούνι με 4-1, σ' ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν πολλά παράπονα από τον πειθαρχικό έλεγχο της διαιτησίας.

ΑΣΤΕΡΑΣΠΑΟΚ

Ο Τάσος Κατσαρός, έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με όμορφη κοντινή κεφαλιά.

Η Τεγέα ανέβηκε και πίεσε για να φτάσει στην ισοφάριση και στο 31ο λεπτό, με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ κατάφερε να νικήσει τον Σούρσο.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1 αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Αρχικά, στο 53' ο Τζήλος διαμόρφωσε το 2-1 για να έρθει λίγο αργότερα στο 64' ο Βλάσης μ' ένα υπέροχο τέρμα να γράψει το 3-1.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο νεαρός Χαραλαμπόπουλος στο 90' με το πρώτο του προσωπικό τέρμα στην Α' Αρκαδίας που πανηγυρίστηκε έξαλλα.

Τεγέα: Κωνσταντόπουλος, Πλαντζάς, Σπιλιωτόπουλος, Τσιώρος, Βρούβας (Βλάσης), Γκίτζιας, Νέζος (Χαραλαμπόπουλος), Δούκας (Σινάνης), Τζήλος, Καραμπέτσος (Αγγελάκος), Στασινός

Κορακοβούνι: Σούρσος, Λυτρίβης (Κουρμπέλης), Κουλεντιανός Νικ., Αδάμης, Λαπάτας, Μπάρλας (Λυτρίβης), Κουλεντανός Ανδρ., Κατσαρός, Γαβαλάς, Ρεντούλης (Κοντογιαννόπουλος), Κουλεντιανός Γεω. (Λάμπρου)