Παραμένει αήττητο το Λεωνίδιο

Χάρη στο τέρμα του νεαρού Βερβεσού, το Λεωνίδιο πέρασε κι από την έδρα της Τεγέας με 1-0 και συνεχίζει αήττητο στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΕΛ

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο το Λεωνίδιο ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στο σκορ στο 36ο λεπτό με γκολ του νεαρού Βερβεσού. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπαρμπόσα έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του σε εκτέλεση πέναλτι αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Tο αποτέλεσμα παρέμεινε έτσι μέχρι και το τελικό σφύριγμα, με το Λεωνίδιο να συνεχίζει αήττητο στο πρωτάθλημα.

ΤΕΓΕΑ: Κωνσταντόπουλος, Καρράς, Σπηλιωτόπουλος (80' Qoraz), Πλάϊκας, Κορρένκα, Βρούβας, Βλάσης (62' Στασινός), Λάγκας, Μπέλτσος, Καραμπέτσος, Τζήλος

ΛΕΩΝΙΔΙΟ: Γιαννούσης, Λάτσης, Βλάχος, Κυρίος Παν., Μπίσιας, Τσεμπελής (65' Λάτσης), Χιώτης, Bairaktari, Βερβέσος (90' Δολιανίτης), Barbosa Da Silva (57' Kυρίος Α.), Κυρίος Πιτ.