Έσπασε το ρόδι η Τεγέα

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Τεγέα στο γήπεδο του Άστρους επί του Αχιλλέα με 4-2.

Πλατανιάς ΑΣΤΕΡΑΣ

Στο 29’ ο Μπέλτσος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Ηλιόπουλος σκόραρε για το 0-2. Στο 66’ ο Τσαλγιτζόπουλος έκανε το 0-3 και ένα λεπτό αργότερα ο Νεσίμι μείωσε για τους γηπεδούχους. Στο 75’ ο Τσαλγιτζόπουλος και πάλι έκανε το 1-4 για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Πολυμενάκος στο 78’

Αχιλλέας: Καραπάνος, Καρακατσάνης, Κουράκος, Ξυδιάς, Μακρής (66’ Ντάτσι), Φλέντζερης (57’ Τσέλα), Αδαμογιάννης (46’Νεσίμι), Κανταρτζής, Πολυμενάκος, Τσελίκια, Κάτσι (85’ Λιλής)

Τεγέα: Κωνσταντόπουλος, Κατσικερός (49’ Μπέικο), Σεφέρης, Λεσάι, Ηλιόπουλος, Βρούβας, Ποντίκης, Καράτι (72’ Καρράς), Μπέλτσος, Καραμπέτσος, Τσαλγιτζόπουλος (87’ Ασημόπουλος)