Ισοπαλία με παράπονα στο Λεβίδι (VIDEO)

Γκραν γκινιόλ παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής (22/10) στο γήπεδο του Λεβιδίου, όπου Ορχομενός και Απόλλωνας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, με τους γηπεδούχους να εκφράζουν έντονα παράπονα για τον καταλογισμό του δεύτερου πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε η ομάδα του Τυρού.

ΑΣΤΕΡΑΣ Α.Ο. Χανιά

Ο Ορχομενός άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με πλασέ του Σταμάτη και διπλασίασε τα τέρματά του δέκα λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Παράσχη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέλλου στο 35'.

Η ομάδα του Λεβιδίου έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει γκολ όταν σε κεφαλιά του Μούστου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και τρία λεπτά πριν τη λήξη ο διαιτητής Αυγερινός καταλόγισε πέναλτι που προκάλεσε έντονες αντιδράσεις από πλευράς γηπεδούχων. Ο Μέλλος ήταν για δεύτερη φορά εύστοχος και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο Ορχομενός τελείωσε τον αγώνα με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Χρονόπουλου με δεύτερη κίτρινη στη φάση του πέναλτι.

Ορχομενός: Καραμπής, Νέζος, Σταμάτης, Χρονόπουλος, Σ. Μούστος, Ντρέου, Ζιάζιαρης, Θ. Μούστος, Μακρής (53' Παυλίδης), Ζάβος, Παράσχης (75' Μπόγρης)

Απόλλων: Ντεβέρος, Τουρλεντός (79' Ψύχας), Δ. Κόσυβας, Κόκκινος, Παρασκευάς, Μέλλος, Κοσκολός, Χρόνης, Τζιανής, Ανεζύρης, Εγγλέζος (55' Μένης)