Δόξα "5" αστέρων (VIDEO)

Σε ένα χορταστικό ματς με επτά γκολ στο Άστρος, η Δόξα Μεγαλόπολης κέρδισε με 5-2 τον Νικηταρά εκτός έδρας. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Νάνος (13'), Νίκος Λυμπερόπουλος (32',44'), Γιαννακούλιας (68'), Δημήτρης Λυμπερόπουλος (81'), ενώ για τους γηπεδούχους οι Χασαπογιάννης (30') και Κωτσιαρίδης (92'). Δείτε το βίντεο της αναμέτρησης.

Το πρώτο ημίχρονο άρχισε, με την ομάδα της Δόξας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να ανοίγει το σκορ με ένα πανέμορφο γκολ του Νάνου στο 13’. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 30’ η ομάδα του Νικηταρά κέρδισε πέναλτι όπου το μετουσίωσε σε γκολ ο Χασαπογιάννης, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης, δεν έδειξε να αιφνιδιάζεται μετά την ισοφάριση και πέτυχε άλλα δύο γκολ με τον Νίκο Λυμπερόπουλο στο 32’ και 44’, κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο το πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε όπως ακριβώς τελείωσε το πρώτο, με την ομάδα της Δόξας να πιέζει και να μπαίνει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Η πίεση έφερε άλλα δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους συγκεκριμένα στο 68’ και στο 81’ με τον Γιαννακούλια και τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο αντίστοιχα να χρίζονται σκόρερ.

Η ομάδα του Νικηταρά, μείωσε σε 2-5 στο 92’ μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωτσιαρίδη.