Νέα πτήση για τον Δικέφαλο (VIDEO, PHOTOS)

Η ΑΕΚ Τρίπολης πήρε το τρίποντο με αντίπαλο τον Πανιώνιο Μεγαλόπολης με 1-0 και σκόρερ τον Μπέλτσο για την δεύτερη αγωνιστική της Α’ Αρκαδίας φτάνοντας τους έξι βαθμούς. Δείτε το βίντεο της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ Τρίπολης ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι έχοντας δύο ακυρωμένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τον βοηθό της αναμέτρησης, Τσούκα. Συγκεκριμένα στο (30’) βγαίνει μία κάθετη μπαλιά στον Κλαπή με τον τελευταίο να κάνει το σουτ, η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα αλλά το γκολ να ακυρώνεται.

Στην αμέσως επόμενη φάση στο (32’) μετά από σέντρα που γίνεται ο Λαγός πιάνει την κεφαλιά αλλά το γκολ ακυρώνεται και πάλι. Η μοναδική καλή στιγμή του Πανιωνιού ήταν στο (21’) λεπτό με τον Μυλωνά να πιάνει ένα καλό σουτ και οι αμυντικοί της ΑΕΚ να απομακρύνουν.

Όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο άρχισε και το δεύτερο, με την ΑΕΚ Τρίπολης να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία. Το νικητήριο γκολ ήρθε στο (84’) με σουτ μέσα στην περιοχή από τον Μπέλτσο.

Αξίζει ν α σημειωθεί, πως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (94’) η ΑΕΚ Τρίπολης είχε ένα οριζόντιο δοκάρι μετά από σουτ του Μπέλτσου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Γκοβένης με βοηθούς τους Τσούκα και Τσαντήλα.

Συνθέσεις:

ΑΕΚ Τρίπολης: Κοκκινάκος, Παρασκευόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Καπόγιαννης, Λαγός, Πάκος, Μπαλάσης, Φατούρος, Μπέλτσος, Ζιούλης, Κλαπής.

Στον Πάγκο: Γιαννούλης, Τζαβάρας, Ζόγκολι, Καμβύσης, Μυλωνάς, Δερμιτζόπουλος, Λαγός.

Έπαιξαν και οι: Τζαβάρας και Μυλωνάς.

Πανιώνιος Μεγαλόπολης: Αναγνωστόπουλος, Μπαλίκος, Μπισμπίκος, Δημητρόπουλος, Παναγιωτίδης, Μπουγιούκος, Παπαδόπουλος, Ζέρβας, Μιχόπουλος, Μυλωνάς, Ψυχογιός,

Στον Πάγκο: Χονδρόπουλος, Δρούλιας, Σπυρόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καλογερόπουλος, Μπουζιάνης, Παπαδόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Μπουζιάνης και Σπυρόπουλος.