Νίκη κορυφής για την Αναγέννηση (VIDEO)

Νίκη που την κράτησε στην κορυφή της βαθμολογίας και αήττητη στο πρωτάθλημα, πέτυχε η ομάδα της Αναγέννησης Τρίπολης επί του Άρη Τρίπολης στο γήπεδο της Νεστάνης.

Χωρίς να είναι καλύτερη αγωνιστικά η νικήτρια ομάδα, πέτυχε νίκη ουσίας εκμεταλλευόμενη στο πρώτο ημίχρονο ένα δίλεπτο σημειώνοντας δύο γκολ. Συγκεκριμένα στο 15΄ ο νεαρός Παπαγεωργίου ανοίγει το σκορ και αμέσως στην επόμενη επίθεση ο Κονίδης κάνει το 2-0.

Ο Άρης μείωσε με αυτογκόλ του Τσιώση, όταν η μπάλα μετά από σουτ χτύπησε στην πλάτη του και μπήκε στα δίχτυα του Παππά. Το 3-1 έγινε στο 34' με πέναλτι του Κάστα. Το πέναλτι κέρδισε ο Μανδαλιάς από ανατροπή του Ψιμούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά προσπάθησε να αντιδράσει ο γηπεδούχος Άρης, χάνοντας καλές ευκαιρίες να σκοράρει. Η Αναγέννηση αντέδρασε και με αντεπιθέσεις έχασε και αυτή ευκαιρίες για να σκοράρει. Ο Άρης είδε την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι του Παππά λίγο πριν την λήξη του αγώνα. Ο τερματοφύλακας του Άρη Βαρουχάς, είχε την ατυχία να χτυπήσει σε μια φάση και να αντικατασταθεί.

Άρης Τρίπολης: Βαρουχάς, Σίδερης, Ψιμούλης, Αντωνόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης, Ρούμπης, Μπασιωτάκης, Καρατζιάς, Δημητρέλης, Κιντής.

Έπαιξαν και οι Αγόρας, Κόλλιας και Κατσάνης.

Αναγέννηση Τρίπολης: Παππάς, Τσάκος, Κοσμόπουλος, Τσιώσης, Κοντόπουλος, Κονίδης, Χόντος, Παπαγεωργίου, Ντελίου, Κάστας, Μανδαλιάς.

Έπαιξαν και οι Κοραντζόπουλος και Μπόγρης.

Φωτογραφίες: Φίλιππος Σαλαπάτας.