winamp wmp real qt

Στους 4 του Κυπέλλου ο Παναρκαδικός

Την πρόκρισή του στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας εξασφάλισε ο Παναρκαδικός, ο οποίος κέρδισε στο ΔΑΚ την ΑΕΚ Τρίπολης με 3-2.

ΑΡΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Ο Παναρκαδικός ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με κοντινό πλασέ του Νάνου μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης και είχε την κυριαρχία στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας ευκαιρίες και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την ΑΕΚ.

Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ήταν εκπληκτικό στην εξέλιξη και στην εναλλαγή των συναισθημάτων.

Στην επανάληψη, οι παίκτες της ΑΕΚ μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 47' έφτασαν στην ισοφάριση με γκολ του Βόρφι, ένα γκολ που άλλαξε τα δεδομένα του αγώνα.

Ο Στάικος θέλησε να κάνει πιο επιθετικό τον Παναρκαδικό και πέρασε στον αγωνιστικό χώρο του Γιουκούδη και στο 67' ανέλαβε δράση ο αρχηγός του Νίκος Λυμπερόπουλος, ο οποίος, μετά από ασίστ του Στρέμπα, βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση και πλάσαρε το Μπροκάκη για να κάνει το 1-2.

Η απάντηση της ΑΕΚ ήταν άμεση και στο 71' ο Κολιόπουλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για να διαμορφώσει το 2-2.

Η χαρά των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ κράτησε για...δευτερόλεπτα, καθώς στην αμέσως επόμενη φάση ο Γιουκούδης με κεφαλιά έκανε το 2-3, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη και έδωσε τη νίκη-πρόκριση στον Παναρκαδικό.

ΑΕΚ Τρίπολης: Μπροκάκης, Ειρ. Πετρόπουλος, Γκανάρας, Αθ. Τσαλγιτζόπουλος, Καϊάφας, Κακιώνης, Σελεμίδης (40' Κολιόπουλος), Αρδάμης, Βόρφι (70' Μπούσγας), Κοντογιαννόπουλος, Κατής (83' Γρ. Τσαλγιτζόπουλος)

Παναρκαδικός: Ζαχαρής, Διαμαντόπουλος,  Νάνος, Τσιώλης, Στρέμπας, Ν. Λυμπερόπουλος (80' Κοπρένκα), Αντωνόπουλος, Στασινόπουλος, Τρέσα, Καναβέτας (89' Μπινιώρης), Μπάρδος (53' Γιουκούδης)