ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE
winamp wmp real qt

Ρίχνεται στη μάχη του Κυπέλλου Ελλάδος το Λεωνίδιο

Τον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν ετοιμάζεται να δώσει την Κυριακή (24/08) η Κυπελλούχος Αρκαδίας, ομάδα του Λεωνιδίου απέναντι στον ΠΑΣ Κορίνθου!

 

Ολυμπιακός- ΑΣΤΕΡΑΣ

Η ομάδα του Γιάννη Νενεκούμη έχει κάνει μια μίνι προετοιμασία για το ματς Κυπέλλου απέναντι στον ΠΑΣ Κορίνθου καθώς δεν έχει ξεκινήσει επίσημα την προετοιμασία της ενόψει της αγωνιστικής περιόδου 2019-20.

Ουσιαστικά, το ματς με τη Κόρινθο θα είναι μια ευκαιρία για τον τεχνικό των κόκκινων να δει την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών του και να δοκιμάσει σχήματα και πρόσωπα.

Το πρόγραμμα της Α΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας (οι αγώνες αρχίζουν στις 17:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) έχει ως εξής:

 

1η Ζώνη

 

Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – Πανδραμαϊκός (Δράμας) 25/8

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας) 25/8

Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης) 25/8

 

2η Ζώνη

 

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) 25/8

Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) 25/8

Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας) 25/8

 

3η Ζώνη

 

Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 24/8

Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας) 25/8 (16:30)

Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) 25/8

Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 25/8

 

4η Ζώνη

 

Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 25/8 (16:00)

Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας) 25/8

Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) 28/8 (16:00)

Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) Αναβάλλεται

 

5η Ζώνη

 

Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 25/8 (16:00)

Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 25/8

ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) 28/8

Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου) Αναβάλλεται

 

6η Ζώνη

 

Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – Εθνικός (Πειραιά) 25/8

Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 25/8

Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων) 25/8

Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών) 28/8

 

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 24 22 0 2 66
2 ΛΕΩΝΙΔΙΟ 24 19 4 1 61
3 ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 24 9 10 5 37
4 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 24 9 7 8 34
5 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 24 8 7 9 31
6 ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΙΔΙΟΥ 24 8 6 10 30
7 ΤΕΓΕΑ 24 7 8 9 29
8 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 24 7 8 9 29
9 ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 24 7 7 10 28
10 ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 24 7 7 10 28
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΥΡΟΥ 24 6 10 8 28
12 ΒΡΑΣΙΕΣ 24 6 8 10 26
13 ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΔΟΛΙΑΝΩΝ 24 0 0 24 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΠΑΟΚ 18 13 3 2 42
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 18 12 3 3 39
3 ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 18 13 0 5 39
4 ΑΕ ΚΟΡΥΘΙΟΥ 18 10 2 6 32
5 ΚΑΝΔΗΛΑ 18 10 2 6 32
6 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Π. ΑΣΤΡΟΥΣ 18 8 2 8 26
7 ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ 18 5 3 10 18
8 ΜΑΡΙ 18 5 1 12 16
9 ΝΕΣΤΑΝΗ 18 4 2 12 14
10 ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 18 1 0 17 3

Ροη Ειδησεων