Τεράστια έκπληξη από την ΑΕΚ Τρίπολης, απέκλεισε τον Παναρκαδικό (VIDEO)

Την απόλυτη έκπληξη έκανε η ΑΕΚ Τρίπολης που άφησε εκτός Κυπέλλου Αρκαδίας τον Παναρκαδικό μετά την νίκη της με 2-1 στο γήπεδο τον Φιλικών.

Oλυμπιακός ΑΣΤΕΡΑΣ

Η ΑΕΚ ήταν το αφεντικό στο πρώτο ημίχρονο, κι έπαιζε στα ίσα τον Παναρκαδικό, ομάδα ανώτερης κατηγορίας. Μόλις στο 6ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Αρδάμη ενώ το σκορ άνοιξε στο 21΄ο Κολιόπουλος με πλασέ σε κενό τέρμα έπειτα από λάθος του Ψυχογιού.

Ο Παναρκαδικός ισοφάρισε κόντρα στη ροή του αγώνα με αυτογκόλ του Καψή, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του έπειτα από εκτέλεση φάουλ στο 30'.

Η κυριαρχία της ΑΕΚ συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο είχε λίγες φάσεις και σκληρά μαρκαρίσματα.

Στο 59' μπήκε o Καπετανάκης στη θέση του Δημήτρη Λυμπερόπουλο ο οποίος έβγαλε τον ώμο του και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.

Στο 67 μετά από ασίστ του Ευγένιου Πετρόπουλου ο Ανδριανός με πλασέ έκανε το 2-1 για την ΑΕΚ που ήταν και το τελικό σκορ.

Στο 77' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ευγένιος Πετρόπουλος, αφήνοντας έτσι την ΑΕΚ με 10 ποδοσφαιριστές.

Ωστόσο, ο Παναρκαδικός δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει στις δύο καλές στιγμές που είχε και αποχαιρέτισε νωρίς τη διοργάνωση του Κυπέλλου.

AEK Tρίπολης: Κοκκινάκος, Πετρόπουλος Ειρ, Μπίσιας, Λιακόπουλος, Καψής, Αρδάμης, Πετρόπουλος Ευ, Ανδριανός, Δήμος, Πρίφτι

Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Καναβέτας, Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος, Τσιώλης, Στρέμπας, Λυμπερόπουλος Νικ, Γεωργόπουλος.