ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE
winamp wmp real qt

Επιστροφή στα γήπεδα για τις ομάδες της Αρκαδίας

Μετά από ένα μεγάλο διάστημα διακοπής, τα πρωταθλήματα της Αρκαδίας αρχίζουν ξανά με αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

 

ΑΣΤΕΡΑΣ - Λάρισα

Στο ντέρμπι της Κυνουρίας, οι Βρασιές, που ενισχύθηκαν στη μετεγγραφική περίοδο, υποδέχονται τον πρωτοπόρο Πανθυρεατικό, ενώ ο δεύτερος Ερμής Μελιγούς φιλοξενεί τη Δόξα Μεγαλόπολης στο φινάλε του πρώτου γύρου.

Για τη Β’ Αρκαδίας διεξάγεται η 10η αγωνιστική, η οποία ολοκληρώνει το 2ο γύρο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Α’ Αρκαδίας

11η αγωνιστική

Σάββατο 13/1, 15.00

Βρασιές-Πανθυρεατικός

Κυριακή 14/1, 15.00

Αχιλλέας-Ορχομενός

Ερμής Μελιγούς-Δόξα Μεγαλόπολης

ΑΕΚ Τρίπολης-Κορακοβούνι

Απόλλων Τυρού-Τεγέα

Πανιώνιος-Μαντινειακός

 

Β’ Αρκαδίας

10η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο 13/1

11.30 Παγγορτυνιακός-Δημητσάνα

15.00 Ελπίδα-Νεστάνη

Κυριακή 14/1

12.00 ΑΕ Κορυθίου-Κανδήλα

 

2ος όμιλος

Σάββατο 13/1, 15.00

Ηρακλής Βερβένων-Φορτούνα

ΑΕ Μαρίου-Ολυμπιακός Λεωνιδίου

 

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 5 5 0 0 15
2 ΛΕΩΝΙΔΙΟ 4 4 0 0 12
3 ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 5 3 1 1 10
4 ΤΕΓΕΑ 4 2 1 1 7
5 ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 4 2 1 1 7
6 ΒΡΑΣΙΕΣ 4 1 3 0 6
7 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 4 1 2 1 5
8 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 5 1 2 2 5
9 ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΙΔΙΟΥ 5 1 2 2 5
10 ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 5 1 2 2 5
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΥΡΟΥ 5 0 3 2 3
12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 5 0 1 4 1
13 ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΔΟΛΙΑΝΩΝ 5 0 0 5 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΑΕ ΚΟΡΥΘΙΟΥ 2 2 0 0 6
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 2 1 1 0 4
3 ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ 2 1 1 0 4
3 ΠΑΟΚ 2 1 1 0 4
5 ΠΑΓΓΟΡΤΥΝΙΑΚΟΣ 2 1 0 1 3
6 ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 2 1 0 1 3
7 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Π. ΑΣΤΡΟΥΣ 2 0 1 1 1
7 ΝΕΣΤΑΝΗ 2 0 1 1 1
9 ΚΑΝΔΗΛΑ 2 0 1 1 1
10 ΜΑΡΙ 2 0 0 2 0

Ροη Ειδησεων