Αποκλείστηκε στα πέναλτι το Λεωνίδιο (Photos)

Σε αγώνα για τον 6ο όμιλο και την 1η φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών στο γήπεδο της Μαγούλας η Ενωση Πανασπροπυργιακού Δόξας επικράτησε στην διαδικασία των πέναλτι 5-4 του Λεωνιδίου.

Η κανονική διάρκεια τελείωσε 0-0, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Εκεί η ομάδα του Λεωνιδίου πήρε προβάδισμα στο σκόρ στο 98’ με τον Χιώτη. Ο Λαμπρούσης έπαιξε το 1-2 με τον Τσεμπελή, ο τελευταίος έβγαλε την σέντρα και ο Χιώτης με ένα διαγώνιο σούτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσακιλτζίδη κάνοντας το 0-1.

Στο 112’ ο Βρεττάκης ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Σιδηρόπουλο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Λαμπρογιώργος, ο Παύλου απέκρουσε αλλά στην επαναφορά  ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε 1-1.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου η ομάδα της Ενωσης Πανασπροπυργιακού κατάφερε να πάρει την πρόκρηση κερδίζοντας με σκορ 5-4.

Λαμπρογιώργος(Δόξα) 5-4

Διαιτητής ο Κ. Τσουκαλάς με βοηθούς τους, Ματσούκας - Αραβίδης του συνδέσμου Αθηνών.

ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑΣ (προπονητής Νίκος Μουράτογλου): Τσακιλτζίδης, Σακελλαρίου, Σταγάκης, Ταράτσας,  Σιδηρόπουλος,  Καλέμι,  Κατσίκης, Ντεντέι(90+6 Νάκας), Ζωγράφος, Καλογρίδης(74’ Λαμπρογιώργος), Μπέχλης(46’Κουσίδης).

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Κουσίδης, Μειμαρίδης, Νάκας, Τσόκας, Λαμπρογιώργος, Πολυτάρχου,  Πλατανιάς.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ (προπονητής Γιάννης Νενεκούμης): Παύλου, Λάτσης Γρ., Βρεττάκης, Κυρίος Π.Ν,  Τσεμπελής(15’Μπουρνάκης), Γιαννούσης, Κιρβαλίζε, Χιώτης, Κυρίος Π.Ι, Κυρίος Ανδ(71’Λαμπρούσης-116’Λάτσης Γ)), Μπακάλης.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Λαμπρούσης, Λάτσης Γιώρ, Δολιανίτης, Γολεγός, Μπουρνάκης, Λάλας, Καττής.

Στα αξιοσημείωτα, ο  προπονητής της Ενωσης  Νίκος Μουράτογλου στο ημίχρονο του αγώνα με το Λεωνίδιο υπέβαλε την παραίτησή του.