"Τριάρα" της Τεγέας επί της ΑΕΚ Τρίπολης (VIDEO)

Εύκολη όπως δείχνει το σκορ, ήταν η επικράτηση της Τεγέας επί της νεανικής και με σημαντικές ελλείψεις, ΑΕΚ Τρίπολης με 3-0.

Σε μεγάλη μέρα ο Λάγκας σημείωσε δύο τέρματα με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, το ένα με ωραίο χτύπημα φάουλ στο 43' και το δεύτερο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο δυνατό σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ Τρίπολης μπήκε δυνατά και προσπάθησε να πετύχει γκολ, που δεν το κατάφερε. Η ομάδα της Τεγέας σημείωσε το τρίτο γκολ με τον Τσαλγιτζόπουλο στο 86' με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ.

Ο Νίκος Γεωργόπουλος, ήταν ο διαιτητής του αγώνα, που ήταν που ήταν πολύ καλός ,με βοηθούς τους κ. κ. Νίκα και Τριανταφύλλου που ήταν σωστοί στις αποφάσεις τους.

ΑΕΚ Τρίπολης (Γ. Σπανάκης) : Ι. Πετρόπουλος, Γιαννούλης, Παρασκευόπουλος, Αλέμης, Ι. Λαγός, Μπίσσιας (76' Κατσιούλας), Σκαρλής (61' Κατσικερός), Ε. Πετρόπουλος, Σπ. Λαγός, Λιακόπουλος, Πρίφτι (87' Σκουντριανός)

Τεγέα (Π. Χατζόπουλος) : Κωνσταντόπουλος, Παυλάκος (87' Δούκας), Μπέϊκο, Πλαντζάς, Ηλιόπουλος, Βρούβας (46' Σεφέρης), Λάγκας (77' Πανόπουλος), Ζευκιλής, Τσαλγιτζόπουλος, Καραμπέτσος, Βλάσης.