Δείτε ποιοι προκρίθηκαν στο Κύπελλο Αρκαδίας

Ο Παγγορτυνιακός, η ΑΕΚ Τρίπολης και το Κορακοβούνι πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του θεσμού του Κυπέλλου Αρκαδίας.

Στον Άγιο Ανδρέα, ο Ρουμπής μόλις στο 10' έδωσε νωρίς  το προβάδισμα στην ομάδα του Κορακοβουνίου. Η ομάδα των Δολιανών, ισοφάρισε στο 56' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ρίζου.  Ωστόσο 10 λεπτά πριν το τέλος, ξανά ο Ρουμπής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έδωσε τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του Κορακοβουνίου.

Σε μια "επεισοδιακή" αναμέτρηση, η ΑΕΚ Τρίπολης επικράτησε με 1-0 στο Λεβίδι απέναντι στον τοπικό Ορχομενό.  Στο 53' ο Ζιούλης με εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Σαλαπάτας της ΑΕΚ Τρίπολης συγκρούστηκε δυνατά με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με αποτέλεσμα να χτυπήσει στο κεφάλι. Ο γιατρός της αναμέτρησης, εξέτασε έγκαιρα τον ποδοσφαιριστή και έκρινε ότι πρέπει να μεταφερθεί στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο.

Η αναμέτρηση συνεχίστηκε ύστερα από τουλάχιστον 20 λεπτά διακοπής, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ Τρίπολης να πάρει τη νίκη-πρόκριση με 1-0, για την επόμενη φάση του θεσμού του Κυπέλλου Αρκαδίας.

Στο Δημοτικό Γήπεδο Φιλικών, ο Λαμπράκης στο 109' της πάρατασης έδωσε την πρόκριση στον Παγγορτυνιακό ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Τεγέας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ορχομενός-ΑΕΚ Τρίπολης 0-1

(54' Ζιούλης)

Τεγέα-Παγγορτυνιακός 0-1 (παρ. 109' Λαμπράκης, 0-0 κ.δ)

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

121' Ο Παγγορτυνιακός πήρε την νίκη-πρόκριση με 1-0.

112' Αδράνεια της άμυνας του Παγγορτυνιακού, ο Αποστολόπουλος δοκίμασε το σουτ εντός μεγάλης περιοχής η μπάλα πέρασε κόρνερ!
* Με 10 αγωνίζεται η Τεγέα λόγω τραυματισμού του Δημητρακόπουλου.
109' ΓΚΟΟΟΛ (1-0) Ο Λαμπράκης με σουτ εντός μεγάλης περιοχής πλάσαρε τον Κωνσταντόπουλο, κάνοντας το 1-0, για τον Παγγορτυνιακό!

Β' Ημίχρονο
Τελικό σκορ 0-0
83' Μακρινό σουτ Σαλτούρος του η μπάλα "γλύφει" το δοκάρι!
60' Φάουλ του Παπαδάτου, η μπάλα πέρασε άουτ
52' Σουτ Ζευκιλή η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι!

Α' Ημίχρονο
41' Σουτ του Τουρούτσικα εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ!
22'Σουτ του Μπακόπουλου εντός μεγάλης περιοχής, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κωνσταντόπουλος και στην συνέχεια ο Δούκας απομάκρυνε σε κόρνερ!
12' Απευθείας σουτ του Γκίζη εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ!
7' Καλοχτυπημένο φάουλ του Βρούβα έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Γκοτζάη.