ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE
winamp wmp real qt

Κύπελλο Αρκαδίας: Είχε κέφια η κληρωτίδα! (VIDEO)

Ενδιαφέροντα ζευγάρια προέκυψαν από την κλήρωση του Κυπέλλου Αρκαδίας, που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας (27/7) σε αίθουσα γνωστού ξενοδοχείου της Τρίπολης.

Στον πρώτο όμιλο, η Δόξα Μεγαλόπολης συναντά την Φαλαισία στην δεύτερη φάση, ενώ ο Ορχομενός Λεβιδίου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ Τρίπολης.

Αντίστοιχα η Τεγέα θα υποδεχθεί τον Παγγορτυνιακό, ενώ ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης θα αντιμετωπίσει τον Παναρκαδικό.

Αντίστοιχα στον δεύτερο όμιλο,
ο Πανθυρεατικός διασταυρώνεται με τον νικητή του ζευγαριού Λεωνίδιο- Αχιλλέας Παραλίου Άστρους.
Οι Βρασιές υποδέχονται τον Ηρακλή Βερβένων,
ενώ ο Ερμής Μελιγούς διασταυρώνεται με τον νικητή του ζευγαριού Απόλλων Τυρού - Ολυμπιακός Λεωνιδίου.

 

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

 Κλήρωση 1ου Ομίλου:


Α' Φάση:                       Κωδικός
1. Παναρκαδικός                 (2)
2. Δόξα Μεγαλόπολης          (4)
3. ΑΕΚ Τρίπολης                 (7)
4. ΑΟ Τεγέας                      (6)
5.Φαλαισία                         (5)
6. Παγγορτυνιακός              (3)
7. Πανιώνιος Μεγαλόπολης    (8)
8. Ορχομενός Λεβιδίου        (1)

Με βάση τους κωδικούς αριθμούς καταρτίζονται οι αγώνες, οι οποίοι θα είναι απλοί.
Α' Φάση (12-13/9)
Θα περάσουν άνευ αγώνα και οι 8 ομάδες.
1.Πανιώνιος Μεγαλόπολης
2.Παγγορτυνιακός
3.ΑΕΚ Τρίπολης
4.Παναρκαδικός
5.Δόξα Μεγαλόπολης
6.Τεγέα
7.Ορχομενός Λεωνιδίου
8. Φαλαισία


Β' Φάση (4 Αγώνες-8 ομάδες- (19-20/9):
1.  Δόξα Μεγαλόπολης-  Φαλαισία
2.  Ορχομενός Λεβιδίου- ΑΕΚ Τρίπολης
3.  Τεγέα - Παγγορτυνιακός
4.  Πανιώνιος Μεγαλόπολης- Παναρκαδικός

Γ' Φάση (2 Αγώνες-4 ομάδες- (26-27/9):
1. Τεγέα-Παγγορτυνιακός / Δόξα Μεγαλόπολης-Φαλαισία
2. Ορχομενός Λεβιδίου/ΑΕΚ Τρίπολης -Πανιώνιος Μεγαλόπολης/Παναρκαδικός

*Για τις υπόλοιπες Φάσεις θα γίνει η κλήρωση ως η παράγραφος ε' του άρθρου 2 της Προκήρυξης.


Κλήρωση 2ου Ομίλου:

Α' Φάση (12-13/9)
Α' Φάση:                        Κωδικός
1. Πανθυρεατικός                  (3)
2. Λεωνίδιο                            (10)
3. Βρασιές                              (8)
4. Απόλλων Τυρού                  (7)
5. Κορακοβούνι                       (4)
6. Νικηταράς Δολιανών              (9)
7. Ολυμπιακός Λεωνιδίου           (5)
8. Ηρακλής Βερβένων                (2)
9. Ερμής Μελιγούς                    (1)
10. Αχιλλέας Παραλίου Άστρους (6)

Με βάση τους κωδικούς αριθμούς καταρτίζονται οι αγώνες, οι οποίοι θα είναι απλοί.
Α' Φάση:
(2 Αγώνες-4 ομάδες):
1.  Λεωνίδιο- Αχιλλέας Παραλίου Άστρους
2. Απόλλων Τυρού - Ολυμπιακός Λεωνιδίου

 

Θα περάσουν άνευ αγώνα  6 ομάδες:
1.Eρμής Μελιγούς
2. Πανθυρεατικός
3. Κορακοβούνι
4. Νικηταράς Δολιανών
5. Ηρακλής Βερβένων
6. Βρασιές


Β' Φάση (4 Αγώνες-8 ομάδες- (19-20/9):
1. Πανθυρεατικός - Λεωνίδιο/Αχιλλέας Παραλίου Άστρους
2. Βρασιές-  Ηρακλής Βερβένων                           
3. Κορακοβούνι-Νικηταράς Δολιανών
4. Ερμής Μελιγούς-Απόλλων Τυρού /Ολυμπιακός Λεωνιδίου

Γ' Φάση (2 Αγώνες-4 ομάδες- (26-27/9):
1. Πανθυρεατικός - Λεωνίδιο/Αχιλλέας Παραλίου Άστρους-Βρασιές-  Ηρακλής Βερβένων      
2.Ερμής Μελιγούς-Απόλλων Τυρού /Ολυμπιακός Λεωνιδίου - Κορακοβούνι/Νικηταράς Δολιανών


*Για τις υπόλοιπες Φάσεις θα γίνει η κλήρωση ως η παράγραφος ε' του άρθρου 2 της Προκήρυξης.

Δείτε  VIDEO από την κλήρωση:

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ 10 7 0 3 21
2 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 11 6 3 2 21
3 ΛΕΩΝΙΔΙΟ 11 6 3 2 21
4 ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ 10 6 2 2 20
5 ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 10 6 2 2 20
6 ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 10 4 2 4 14
7 ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ 11 3 5 3 14
8 ΤΕΓΕΑ 11 4 2 5 14
9 ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ 10 3 4 3 13
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΥΡΟΥ 10 2 2 6 8
11 ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΙΔΙΟΥ 11 2 1 8 7
12 ΠΑΟΚ Τρίπολης 11 1 0 10 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΤΟΠΙΚΟ

# Ομάδα Α Ν Ι Η Β
1 ΒΡΑΣΙΕΣ 7 7 0 0 21
2 ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ 7 5 0 2 15
3 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Π. ΑΣΤΡΟΥΣ 7 4 2 1 14
4 ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 7 4 1 2 13
5 ΝΕΣΤΑΝΗ 7 3 0 4 9
6 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 7 2 1 4 7
7 ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ ΔΟΛΙΑΝΩΝ 7 4 0 3 6
8 ΑΕ ΜΑΡΙΟΥ 8 1 0 7 3
9 ΚΑΝΔΗΛΑ () (64) 7 0 0 7 0

Ροη Ειδησεων