winamp wmp real qt

Ορθιος στην Καλαμάτα ο Παναρκαδικός

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναρκαδικός χάρη σε 2 τέρματα του Καρβάλιο ολοκλήρωσε με θετικό τρόπο το εφετινό πρωτάθλημα.

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο παιχνίδι πολύ δυνατά και μόλις στο 12' με τον Κάρλος πήραν κεφάλι στο σκορ χάρη σε όμορφο σουτ.

Δέκα λεπτά μετά κι ενώ η Καλαμάτα είχε τον απόλυτο έλεγχο στο ματς πέτυχε και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον ίδιο ποδοσφαιριστή με συρτό σουτ εντός περιοχής.

Μάλιστα, στο 29΄θα μπορούσε να έχει αυξήσει τον δείκτη του σκορ αλλά το δοκάρι σταμάτησε την εκτέλεση φάουλ του Μάρκοβιτς.

Ο Παναρκαδικός απείλησε πρώτη φορά στο 35' αλλά το σουτ του Λυμπερόπουλου έπειτα από κόντρες μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων πέρασε άουτ.

Στο 2ο μέρος, ο Παναρκαδικός άλλαξε την διάταξή του σε 3-5-2 και είχε σαφώς καλύτερη εικόνα ενώ στο 58' ο Καρβάλιο μείωσε με εκπληκτικό σουτ.

Στο 67' ο Βοσκόπουλος έκανε πέναλτι και ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής του Παναρκαδικού με όμορφη σκαφτή εκτέλεση διπλάσιασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και αυτά της ομάδας του.

Η Καλαμάτα πίεσε για να φτάσει στην νίκη αλλά οι παίκτες του Χριστόπουλου είχαν πρόβλημα στην τελική προσπάθεια με τον Παναρκαδικό να χάνει και αυτός σημαντική ευκαιρία στο 78' να κλέψει την νίκη, όμως ο Βούρας με 2 επεμβάσεις αρνήθηκε το χατ-τρικ στον Καρβάλιο.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Χίλγκεν, Ζαχαρόπουλος, Κάρλος, Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος, Μάρκοβιτς, Λαθύρης.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μίρτα, Καναβέτας, Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος, Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο.