LIVE: Καλαμάτα - Παναρκαδικός 2-2 Τελικό

Για την 26η και τελευταία αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, ο Παναρκαδικός αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καλαμάτα. Παρακολουθήστε ζωντανά την ροή αναμέτρησης στο a-s.

ΠΑΣ Γιάννινα ΑΣΤΕΡΑΣ

Καλαμάτα - Παναρκαδικός 2-2

Τέλος! Ο Παναρκαδικός με αγωνιστική άνοδο στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει την Καλαμάτα και να κλείσει με θετικό αποτέλεσμα τη σεζόν!

79' Ενστικτώδης επέμβαση του Βούρα έπειτα από κόντρες μέσα στην περιοχή

78' Όμορφη ατομική ενέργεια του Καρβάλιο, πέρασε 2 αντιπάλους σε κόρνερ ο Βούρας

75' Τεράστια επέμβαση του Μίρτα σε σουτ του Μάρκοβιτς αφού προηγουμένως είχε "αδειάσει" δύο παίκτες του Παναρκαδικού

67' Από το χέρι - πέναλτι του Βοσκόπουλου ο Καρβάλιο ισοφαρίζει!

58' Γκολ για τον Παναρκαδικό! Δυνατό αριστερό σουτ του Καρβάλιο, στο "Γ" της εστίας του Βούρα

54' Σε 3-5-2 έχει γυρίσει το σύστημα της ομάδας του ο Θανάσης Στάικος με τους πράσινους να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

50' Χλιαρές διαμαρτυρίες των παικτών του Παναρκαδικού για μαρκάρισμα του Βοσκόπουλου μέσα στην περιοχή

Ξεκίνημα στο 2ο ημίχρονο!

45' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο από τον διαιτητή Ρούτση

36' Φαλτσαριστό σουτ του Μάρκοβιτς, λίγο άουτ

35' Πρώτη καλή για τον Παναρκαδικό. Ξεχασμένος στην μικρή περιοχή απέναντι από Βούρα βρέθηκε ο Γκατιάγκα αλλά έπιασε αέρα, επαναφέροντας ωστόσο τη μπάλα στην περιοχής με τον Λυμπερόπουλο να κάνει νέο σουτ  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

29' Δοκάρι για την Καλαμάτα. Εκτέλεση φάουλ από τον Μάρκοβιτς ακριβώς στην γραμμή της μεγάλης περιοχής με τη μπάλα να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μίρτα

22' Δεύτερο γκολ για την Καλαμάτα και πάλι με τον Ρόνι Κάρλος, με συρτό σουτ μέσα από την περιοχή

18' Μακρινό σουτ του Ζαχαρόπουλου, έξω

12' Γκολ για την Καλαμάτα με τον Κάρλος

11' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για την Καλαμάτα, σέντρα σουτ του Μάρκοβιτς από τα αριστερά λίγο άουτ

Ξεκίνησε το παιχνίδι! Ας δούμε τις συνθέσεις:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Χίλγκεν, Ζαχαρόπουλος, Κάρλος, Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος, Μάρκοβιτς, Λαθύρης.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μίρτα, Καναβέτας, Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος, Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο.

ΑΟ Υπάτου-Αστέρας Βλαχιώτη

Οι γηπεδούχοι της Καλαμάτας από την άλλη, ελπίζουν σε νίκη τους και στραβοπάτημα του πρωτοπόρου Ασπρόπυργου για να πάρουν εκείνοι την πρώτη θέση στον 8ο όμιλο

Οι πράσινοι έχουν πετύχει τον στόχο τους που ήταν να παραμείνουν στην Γ΄Εθνική και θέλουν να πραγματοποιήσουν μια καλή εμφάνιση για να ολοκληρώσουν μια επιτυχημένη σεζόν

Καλησπέρα σας από το a-s! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στην Καλαμάτα