LIVE: Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Παναρκαδικός υποδέχεται την Καλαμάτα για την 13η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Παρακολουθήστε τη ροή της αναμέτρησης μέσα από το a-s.

Παναρκαδικός: Καλογερόπουλος, Καναβέτας, Μπινώρης, Σεντεμέντες, Gadiaga Cheikh (60' Σπίντζος), Στρέμπας, Μουλιάτος, Σβίγγος, De Souza Carvalho (64' Τσιώλης), Λυμπερόπουλος Ν., Γεωργόπουλος (71' Βίνιεβιτς).

Στον κάθονται οι: Σωτηρόπουλος, Vignjevic, Λυμπερόπουλος Δ., Μίτο, Τσιώλης, Σπίντζος, Καπετανάκης.

Καλαμάτα: Κασωτάκης, Τσόπελας, Φουάσης (95' Τάμπας), Hilgen, Αλιατίδης, Αντωνιάδης, Martinez, Πινδώνης, Marcovic, Μίνγκα (71' Ζελέκου), Λαθύρης (65' Ρόνε).

Στον πάγκο κάθονται οι: Τάμπας, Γκελκέρια, Βούρας, Μαστραντωνάκης, Μπίζος, De Pavla Rone, Ζελέκου.

Τέλος στο ματς. Η Καλαμάτα νικάει τον Παναρκαδικό χάρη στο γκολ του Μάρκοβιτς στο 81'. Καλό σας απόγευμα, η συνέχεια στο Arcadia Sports.

90'+5' Ο Τάμπας αντί του Φουάση.

87' Τρομερή ευκαιρία για το 1-1. Σουτ Τσιώλη, ο Βίνιεβιτς μπήκε στην τροχιά της μπάλας κι ο Κασωτάκης έδιωξε πριν αυτή περάσει τη γραμμή. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

81' ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα με τον Μάρκοβιτς να στέλνει την μπάλα στο αριστερό "παράθυρο" του Καλογερόπουλου.

80' Διπλή προσπάθεια για τον Παναρκαδικό με τον Λυμπερόπουλο. Το πρώτο κόντραρε και το δεύτερο έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κασωτάκης. Ο Μάρκοβιτς στη συνέχεια απομάκρυνε την μπάλα από την εκτέλεσή του.

77' Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα το κόρνερ.

76' Ο Μουλιάτος βγάζει την κόντρα, δίνει στον Βίνιεβιτς κι ο Αλιατίδης με τάκλιν διώχνει σε κόρνερ σωτήρια.

74' Κόρνερ για τον Παναρκαδικό, ο Τσιώλης εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι, ο Πινδώνης έπιασε την κεφαλιά και απομακρύνθηκε ο κίνδυνος για την Καλαμάτα.

71' Ο Ζελέκου αντί του Μίνγκα

71' Ο Βίνιεβιτς αντί του Γεωργόπουλου (αναγκαστική αλλαγή)

69' Kόρνερ για την Καλαμάτα. Εκτελέστηκε από τον Αντωνιάδη, η μπάλα πέρασε παράλληλα, ο Χίλγκεν έπεσε αλλά δεν βρήκε την μπάλα. Πέρασε μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

H εξέδρα των φίλων της Καλαμάτας.

65' Κόρνερ για την Καλαμάτα, η μπάλα πέρασε ακίνδυνα.

65' Ο Ρόνε αντί του Λαθύρη για την Καλαμάτα.

64' Ο Τσιώλης αντί του Καρβάλιο που αποχωρεί μέσα σε χειροκροτήματα.

60' Ο Σπίντζος αντί του Καντιάγκα που δεν μπορεί να συνεχίσει (αναγκαστική αλλαγή).

Μπήκαμε στη μία ώρα αγώνα, χωρίς τη μεγάλη φάση. Ο Παναρκαδικός κρατάει αλλά δεν μπορεί να απειλήσει προς το παρόν.

Φάση από το ματς...

O Σεντεμέντες δέχτηκε ένα χτύπημα αλλά σηκώθηκε, δεν είχε κάτι σοβαρό ευτυχώς.

51' Ο Φουάσης θα εκτελέσει, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλογερόπουλου.

50' Ο Λαθύρης κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή του Παναρκαδικού.

48' Σέντρα για τον Παναρκαδικό από τα αριστερά. Εκτέλεσε ο Καρβάλιο, η μπάλα στα χέρια του Κασωτάκη.

46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές...

Η Καλαμάτα είναι αυτή που έχει πιέσει για το γκολ, αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατούν καλά και περιμένουν να βρουν την ευκαιρία τους για να... χτυπήσουν την  πρωτοπόρου του ομίλου.

45' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44' Το φάουλ από τον Μίνγκα απευθείας, ο Καλογερόπουλος πολύ όμορφα διώχνει σε κόρνερ. Περνάει η μπάλα μετά την εκτέλεση.

44' Kίτρινη στον Σβίγγο για σκληρό μαρκάρισμα στον Λαθύρη.

38' Σέντρα του Μίνγκα, στα χέρια του Καλογερόπουλου η μπάλα.

35' Σωτήριο τάκλιν του Σβίγγου στον Φουάση μέσα στην περιοχή. Περνάει κι αυτή η φάση...

34' Ο Καλογερόπουλος πέφτει και διώχνει με γροθιές τη σέντρα του Μαρτίνεθ. Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι χωρίς τη μεγάλη φάση.

33' Ο Μουλιάτος πιάνει ένα σουτ από μακριά, η μπάλα περνάει άουτ.

31' Σουτ του Μαρτίνεθ, ο Καλογερόπουλος διώχνει σε κόρνερ.

24' Μετά από μια φάση διαρκείας ο Μάρκοβιτς έπιασε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

-Συμπληρώσαμε 20 λεπτά παιχνιδιού. Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-0

18' Ο Μπινιώρης εκτέλεσε το κόρνερ και σε προσπάθεια του να απομακρύνει ο Μάρκοβιτς έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Κασωτάκη

17' Σέντρα του Μουλιάτου απομακρύνουν οι αμυντικοί της Καλαμάτας σε κόρνερ

15' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης Τσουκαλάς, έκανε κάποιες παρατηρήσεις στον πάγκο του Παναρκαδικού

14' Μπλόκαρε ο Κασωτάκης

13' Νέο κόρνερ για τον Παναρκαδικό

10' Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

10' Το πρώτο κόρνερ στον αγώνα είναι για τον Παναρκαδικό

08' Δεν έχει γίνει ακόμα κάποια σημαντική ευκαιρία

07' Πλάγιο άουτ που κερδίζει ο Παναρκαδικός κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ

06' Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

05' Φάουλ που κερδίζει ο Πινδώνης από τον Μουλιάτο μπροστά από τον πάγκο της Καλαμάτας

02' Εχει μπει επιθετικά στα πρώτα λεπτά η Καλαμάτα

- Σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

01' Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-Καλές οι καιρικές συνθήκες για διεξαγωγή ποδοσφαίρου

-Την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο κάνουν οι δύο ομάδες.

-Περίπου 500 άτομα αυτή τη στιγμή στο γήπεδο.

-Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τσουκαλάς Χαράλαμπος με βοηθούς τους Νυδριώτη Μ. και Κολίακο Α.