ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Σε φιλικό αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στην Καλαμάτα, ο Παναρκαδικός κέρδισε την Καλαμάτα με 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Τζορτζ Ομπόσου.

Σε ένα αγώνα που έγινε κάτω από αφόρητη ζέστη, ο Παναρκαδικός στο πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές ευκαιρίες, με πιο αξιοσημείωτες τα σουτ των Στρέμπα και Ομπόσου και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με το Τζορτζ Ομποσού στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Γιώργος Αντωνόπουλος έκανε πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα η Καλαμάτα να πάρει τον έλεγχο του αγώνα, χάνοντας μια καλή ευκαιρία στο 73' με τον Καλογερόπουλο να πιάνει δυνατό σουτ, όμως ο Χότζιτς έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε τη μπάλα.

Καλαμάτα: Γκόμες, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Νικολόπουλος, Καντούτσης, Ζαχαρόπουλος, Καμινιώτης, Σαραντόπουλος, Τσουλάκος, Βασιλόπουλος, Κυριαλάνης

Έπαιξαν και οι Κυριακόπουλος, Μερκούρης, Χελάς, Κουντάνης, Μουστάκας, Γεωργόπουλος

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Άσεν, Μπνιώρης, Νάτσης, Προβάλντι, Κυριακόπουλος, Ομποσού, Στρέμπας, Συρεγγέλας, Καδάς, Ν. Λυμπερόπουλος

Έπαιξαν και οι : Σατούλο, Νάνος, Τσέκος, Αρδάμης, Απειρανθίτης, Τσιώλης, Γιουγκούδης, Λουγκόντζια, Αλέμης, Μπουλούγαρης, Πάντι