Νίκη με άρωμα... Λεβάντε!

Με 2-0 επικράτησε ο Παναρκαδικός το μεσημέρι της Κυριακής (4/10) επί του ΑΟ Λεβάντε για την 2η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής. Σκόρερ οι Καδάς (10') και Καστριτσέας (46').

Ο Παναρκαδικός ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό όταν ο Καδάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για το "τριφύλλι".

Η αρκαδική ομάδα συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο 34' το σουτ του Μηλιώτη έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα το δυνατό σουτ του Γαρυφαλλόπουλου έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Η ομάδα του "Τριφυλλιού" ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να μην δώσει την ευκαιρία στην ομάδα της Ζακύνθου να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, όταν ο Καδάς στο 46' εκτέλεσε κόρνερ και ο Καστριτσέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0.

Η ομάδα του "τριφυλλιού" έψαξε και τρίτο τέρμα ωστόσο παρά το γεγονός ότι δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις μέσω στημένων φάσεων, δεν μπόρεσε να σκοράρει για τρίτη φορά με αποτέλεσμα το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Β' Ημίχρονο:

Λήξη της αναμέτρησης:  Ο Παναρκαδικός επικράτησε με 2-0 του ΑΟ Λεβάντε!

90+2' Μακρινό σουτ του Σταθουλόπουλου η μπάλα άουτ!

90' Σουτ του Χρήστου εντός μεγάλης περιοχής, ύστερα από σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ!

86' Σέντρα Μπούτα από τα αριστερά, κεφαλιά-ψαράκι Γαρυφαλλόπουλου, σώζει ο Κοντοπίδης!

84' Επικίνδυνη επίθεση για τον ΑΟ Λεβάντε, ο Ψυχογιός απομακρύνει με κεφαλιά-ψαράκι!

80'  Νέο κόρνερ για Παναρκαδικό: Ο Χρήστου εκτελείσουτ του Σταθουλόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ!

78' Κίτρινη κάρτα στον Μέλλο.

78' Φάουλ για τον Παναρκαδικό εκτός μεγάλης περιοχής. Ο Μέλλος εκτελεί, διώχνει ο Κοντοπίδης!

77' Νέο κόρνερ για Παναρκαδικό: Ο Μέλλος εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί του ΑΟ Λεβάντε.

75' Τρίτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό: Ο Σταθουλόπουλος θα περάσει στην θέση του Μηλιώτη.

73' Kόρνερ για Παναρκαδικό: Ο Μηλιώτης εκτελεί χαμηλά, βγαίνει και μαζεύει ο Κοντοπίδης προ του Καστριτσέα.

68' Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟ Λεβάντε: Ο Μαρούδας θα περάσει στην θέση του Μπουτσάϊ.

66' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναρκαδικό:  Ο Χρήστου θα περάσει στην θέση του Καδά.

63' Δυνατό σουτ του Βελισσάρη εκτός μεγάλης περιοχής, η  μπάλα πέρασε λίγο άουτ!

58' Πρώτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό:  Ο Μέλλος θα περάσει στην θέση του Γογωνά.

58' Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟ Λεβάντε: Ο Κώστας Τζιαφέρης θα περάσει στην θέση του Δημητρακόπουλου, ο οποίος αποδοκιμάζεται από τους φίλους του "τριφυλλιού".

54' Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο σε μαρκάρισμα στον Γογωνά!

46' ΓΚΟΟΟΛ!!!! (2-0): Ο Καδάς εκτέλεσε κόρνερ και ο Καστριτσέας με δυνατή κεφαλιά έκανε το 2-0!

46' Άρχισε ξανά η αναμέτρηση. Στην σέντρα οι παίκτες του Παναρκαδικού.

-Χωρίς νέες αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

Α' Ημίχρονο:

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο με τον Παναρκαδικό να προηγείται με 1-0 από το 10', χάρις στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καδά.

40'  Κόρνερ για Παναρκαδικό: Ο Καδάς εκτελεί, κεφαλιά του Κυριακόπουλου, η μπάλα στο σώμα του Κοντούλη και νέο κόρνερ! Ο Μηλιώτης εκτελεί η μπάλα περνάει απευθείας άουτ!

38' Κόρνερ για Παναρκαδικό: Ο Μηλιώτης εκτελεί, κεφαλιά του Καστριτσέα άουτ!

36' Δυνατό σουτ του Γαρυφαλλόπουλου εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι!

34' Βιαστικό σουτ του Μηλιώτη, σε επίθεση 2 εναντίον 2 αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!

33' Φάουλ του Γεωργούση στον Κώτσιρα, στο σημαιάκι του κόρνερ από τα δεξιά.  Ο Καδάς εκτελεί, ο Κοντούλης παραχωρεί νέο κόρνερ. Ο Μηλιώτης εκτελεί, βολίδα του Γογωνά εκτός μεγάλης περιοχής,  ο Κοντοπίδης σώζει με διπλή προσπάθεια!

27' Κάθετη πάσα του Βελισσάρη, ο Δήμος δεν πρόλαβε την μπάλα στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων.

22' Φάση διαρκείας εκτός μεγάλης περιοχής: Δήμος, Μηλιώτης, Γαρυφαλλόπουλος, Βελισσάρης άλλαξαν την μπάλα αλλά το  σουτ του τελευταίου έστειλε την μπάλα άουτ!

19' Σέντρα του Γογωνά από τα δεξιά, ο Κοντοπίδης βγαίνει και μαζεύει προ του Γαρυφαλλόπουλου.

17' Kίτρινη κάρτα στον Γογωνά.

14' Κίτρινη κάρτα στον Κοντούλη.

12' Σουτ του Οικονομόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ!

10' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛ !!!!! (1-0): Kίτρινη κάρτα στον Δημητρακόπουλο για φάουλ στον Μηλιώτη. Ο Καδάς εκτελεί από τα δεξιά και με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ!

4' Αντιαθλητικό τάκλιν του Κοντούλη προς τον Καδά, ξεσηκώνει τους φίλους του Παναρκαδικού. Ο Μηλιώτης εκτελεί το φάουλ, εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά στο πίσω δοκάρι και καταλήγει άουτ.

2' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟ Λεβάντε. Εντός ο Μάριος Μαρούδας,  εκτός ο Ηλιόπουλος.

0' Άρχισε η αναμέτρηση. Στην σέντρα οι παίκτες του Λεβάντε.