Δύσκολη πρόκριση για το "Τριφύλλι"

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σταθουλόπουλου στο 90’ ο Παναρκαδικός πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας με 0-1 κόντρα στον αξιόμαχο Πανιώνιο Μεγαλόπολης. Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Το LIVE της αναμέτρησης Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Παναρκαδικός:

Β' Ημίχρονο

Λήξη της αναμέτρησης.

90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!! 0-1 για τον Παναρκαδικο! Ο Σταθουλόπουλος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και σκοράρει.

90' Πέναλτι για τον Παναρκαδικό κερδίζει ο Χρήστου! Και κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη.

72’ Τρίτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό στην Θέση του Μπούτα μπαίνει ο Χρήστου.

66’ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναρκαδικό στην θέση του Μέλλου μπαίνει ο Καδάς.

58' Κόρνερ για τον Παναρκαδικό, εκτελεί ο Μέλλος στην περιοχή μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

56’  Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, στην θέση του Καλογερόπουλου μπαίνει ο Μαντζιώρης.

54’ Πρώτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό, στην θέση του Πετρόπουλου μπαίνει ο Τσόφλιος.

47' Ο Μέλλος εκτελεί κόρνερ για τον Παναρκαδικό ο Μπίσσιας πιάνει την κεφαλιά η μπάλα λίγο άουτ.

45' Μόλις άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Α' Ημίχρονο

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

33' Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Παναγιωτίδης πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω λανθασμένα, αποκρούει ο Αναγνωστόπουλος σε κόρνερ.

27' Κόρνερ για τον Παναρκαδίκο ο Μέλλος εκτελεί, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου.

25' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ζέρβας κάνει το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22' Ο Μπεντεβής κάνει το σουτ η μπάλα άουτ.

16' Πρώτο κόρνερ για τον Παναρκαδικό.

14 Ο Μέλλος εκτελεί το φάουλ απευθείας, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

12' Μυλωνάς κάνει το σουτ η μπάλα άουτ.

1' Μόλις άρχισε η αναμέτρηση.

-Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Δελφάκης ενώ βοηθοί του  θα είναι οι Πετρόπουλος και Τριανταφύλλου. Παρατηρητής του αγώνα έχει οριστεί ο  Μπιρμπίλης.

Συνθέσεις ομάδων:

Πανιώνιος Μεγαλόπολης: Αναγνωστόπουλος, Μπαλίκος, Μπισμπίκος, Δημητρόπουλος, Παναγιωτίδης, Μπουγιούκος, Μιχόπουλος, Ζέρβας, Καλογερόπουλος, Μυλωνάς, Ψυχογιός.

Στον πάγκο: Δρούλιας, Μαντζιώρης, Σταθούρος, Γεωργακόπουλος, Ισκάκης, Χονδρόπουλος, Κλασογιάννης.

Παναρκαδικός: Μανέλης, Πετρόπουλος, Μπούτας, Καστριτσέας, Μπεντεβής, Μπίσσιας, Μέλλος, Αρδάμης, Τσιακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Καραπάνος.

Στον πάγκο: Χρήστου, Βελισσάρης, Μηλιώτης, Μάνος, Τσόφλιος, Καδάς, Γαρυφαλλόπουλος.