winamp wmp real qt

Βελτιωμένη αλλά δεν απέφυγε την ήττα η ΑΕΚ Τρίπολης

Η ΑΕΚ Τρίπολης έκανε μια καλή εμφάνιση απέναντι στον Αήττητο Σπάτων, ωστόσο δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 1-0 στον αγώνα που έλαβε χώρα στο στο Δημοτικό Γήπεδο της Νέας Μάκρης.

ΑΡΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

Η ομάδα του Γιώργου Χαρίτου έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σ' αυτό το διάστημα.

Η ΑΕΚ απείλησε στο 10' με τον Βόρφι, ενώ ο Κολιόπουλος είχε μοναδική διπλή ευκαιρία στο 25' ν' ανοίξει το σκορ, νικήθηκε όμψς από τον Στεφανίδη. Ακόμα, στο 45' ο Μπούσγας θα μπορούσε να έχει δώσει προβάδισμα στην ομάδα του

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε με τον Αήττητο να έχει καλύτερη παρουσία στον αγωνιστικό χώρο. Λιγοστές οι καλές στιγμές στο ματς, όμως ένα γκολ του Ζώνα στο 67' έδωσε τη νίκη στον Αήττητο.

Από πλευράς ΑΕΚ ξεχώρισαν οι Ρένος Πετρόπουλος και Κώστας Κολλιόπουλος, που έκαναν ένα καλό παιχνίδι.

Αήττητος Σπάτων: Στεφανίδης, Γραμματίκας, Ασλάνι, Σπίντζος (40' Αρκουμάνης), Κασάπης, Ντουσάι, Χιλάι (76' Αντζελί), Τζανουλίνος, Δρίτσας, Ξαγοράρης (31' Γερόλυμος), Χουσελάς (59' Ζώνας)

ΑΕΚ Τρίπολης: Γεωργακόπουλος, Πετρόπουλος, Μπούσγας, Καψής, Καϊάφας, Κακκιώνης, Κολιόπουλος, Αρδάμης, Βόρφι (Τσαλγιτζόπουλος 79'), Κοκονόζι (Κατσικαδάς 66'), Κοντογιαννόπουλος