Φιλική "πεντάρα" η ΑΕΚ στο Ξηροκάμπι

Φιλικό προετοιμασίας έδωσε η ΑΕΚ Τρίπολης απέναντι στον Απόλλωνα Ξηροκαμπίου, πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΠΣ Λακωνίας την περασμένη σεζόν.

Ολυμπιακός ΑΣΤΕΡΑΣ

Ήταν το δεύτερο τεστ για τους πρωταθλητές Αρκαδίας μετά την ήττα από τον Ερμή Κυβερίου την περασμένη Κυριακή.

Αυτή τη φορά η ομάδα της ΑΕΚ νίκησε με 0-5 δείχνοντας έτσι σημάδια βελτίωσης. Το σκορ άνοιξε ο υπο δοκιμήν Γεωργιανός Ντέιβιντ Τκεσελασβίλι στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 21ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 33ο λεπτό ο Πάρης Μάγγος έκανε το 0-3 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Μειδάνη συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και πέτυχαν άλλα δυο τέρματα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Βασίλης Ανδριανός έκανε το 0-4 στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης και πέντε λεπτά αργότερα ο Κατής διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καπατσώρης, Κατής, Τσαλγιτζόπουλος Θ., Καψής, Αρδάμης, Καιάφας, Τκεσελασβίλι, Ανδριανός, Μάγγος, Τσαλγιτζόπουλος Γρ.

Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι: Μειδάνης, Παπαδήμος, Μπαλάσης, Κώνστας, Ανδριανάκης, Αντωνιάδης.