Α.Ε Πελλάνας - Παναρκαδικός: 1-0 Το live της αναμέτρησης

Για την 19η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής, ο Παναρκαδικός κοντράρεται με την Α.Ε Πελλάνας στο Δημοτικό γήπεδο Σπάρτης. Παρακολουθήστε ζωντανά την ροή της αναμέτρησης στο a-s.

Παναθηναϊκός ΑΣΤΕΡΑΣ

Α.Ε Πελλάνας - Παναρκαδικός: 1-0

Τέλος στο ματς. Αν και σφυροκόπησε την Πελλάνα στο 2ο ημίχρονο ο Παναρκαδικός γνώρισε την ήττα με 1-0. Καλό απόγευμα σε όλους.

93' Κεφαλιά του Γιαλαμίδη, αόυτ.

92' Κόρνερ για τον Παναρκαδικό!

88' Ο Μπινιώρης αφήνει την θέση του στον Τρέσα

82' Βίνιεβιτς αντί Καναβέτα για τον Παναρκαδικό

81' Καλή η εκτέλεση του Καρβάλιο, λίγο άουτ η μπάλα

80' Φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή της Πελλάνας για τον Παναρκαδικό

77΄Πλατάνας αντί Μουλιάτου για την Πελλάνα,

76' Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη για μαρκάρισμα στον Καναβέτα

71' Τσάνης αντί Γεωργόπουλου γα τον Παναρκαδικό, Κοντογιάννης αντί Κόντα για την Πελλάνα

70' Ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Στρέμπα και Γεωργόπουλο, το πλασέ του τελευταίου άστοχο από ευνοϊκή θέση

66' Σέντρα του Καναβέτα, δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Γεωργόπουλος

65' Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καρβάλιο, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

62' Αλλεπάλληλες τρίπλες του Καρβάλιο που πάτησε περιοχή, σωτήριο τάκλιν πριν εκτελέσει ο επιθετικός του Παναρκαδικού

52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με τον Γεωργόπουλο να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ έπειτα από φάση διαρκείας στην περιοχή του Κραβαρίτη, στην οποία διαμαρτυρήθηκαν και για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι

50' Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναρκαδικός στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρος, κυρίως από τα πλάγια αναπτύσσεται το τριφύλλι

Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Σε λίγο και πάλι μαζί σας...

38' Έχει πάρει την πρωτοβουλία ο Παναρκαδικός, δίχως όμως να έχει απειλήσει ουσιαστικά.

30΄Κίτρινη στον Παναγιωτίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Καρβάλιο στη μεσαία γραμμή.

22' Ανέβασμα του Στρέμπα, πρώτο σουτ από τον ίδιο που κοντράρει σε αμυντικό, η μπάλα φτάνει στον Γεωργόπουλου το σουτ του οποίου κοντράρει σε πλάτη αμυνόμενου και παίρνει πορεία προς το τέρμα, ελέγχει όμως ο Κραβαρίτης.

20' Πρώτη επίσκεψη του Παναρκαδικού στην περιοχή της Πελλάνας, ένα σουτ του Καρβάλιο, αρκετά άουτ.

18' Μακρινό σουτ του Παναγιωτίδη, δεν ανησυχεί ο Καλογερόπουλος.

14' Γκολ για την Πελλάνα με τον Σικαλόπουλο! Σουτ στην κίνηση από τον έμπειρο επιθετικό στην πρώτη επικίνδυνη στιγμή της αναμέτρησης.

08΄Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματα τους στο γήπεδο, με διάθεση να πιέσει η γηπεδούχος ομάδα

Ξεκίνημα στο ματς!

Παναρκαδικός: Καλογερόπουλος, Καναβέτας, Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος, Λυμπερόπουλος, Καρβάλιο

Α.Ε Πελλάνας: Κραβαρίτης, Τζιόλας, Αναστασάκος, Μουλιάτος, Κόντα, Γιομπονέτ, Σικαλόπουλος,Κωνσταντινιδής, Ρασσιάς, Ζαραφέτας, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτίδης

Ας δούμε τις συνθέσεις σε μια κομβική και για τις δύο ομάδες από βαθμολογικής άποψης αναμέτρηση.

Το ματς διεξάγεται εσπευσμένα Σάββατο καθώς αύριο στις 3 στο Γήπεδο της Σπάρτης θα αγωνιστεί για την Football League η τοπική ομάδα με την Παναχαϊκή.

Καλησπέρα σας από το a-s! Mαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της αναμέτρησης του Παναρκαδικού απέναντι στην Πελλάνα.