winamp wmp real qt

Τα 36'' του Αλί Μπάμπα και η αποθέωση από τον Λουίς (vid)

Ο Αλί Μπάμπα είναι ένας από τους αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές που έχουν πάρει χρόνο συμμετοχής στα PlayOut, από τον Μίλαν Ράσταβατς.

Ο 20χρονος επιθετικός, πήρε το βάπτισμα του πυρός με την πρώτη ομάδα, στον αγώνα με τον Παναιτωλικό (1-1) στο Αγρίνιο. Εκεί αγωνίστηκε εννέα λεπτά.

Στο επόμενο ματς του ΑΣΤΕΡΑ με τον Βόλο, ξεκίνησε στο βασικό σχήμα των Αρκάδων, αγωνίστηκε για 45 λεπτά και κατάφερε να κάνει αισθητή την παρουσία του, στην αντίπαλη άμυνα.

Στα Πηγάδια με την Ξάνθη, ο Αλί Μπάμπα, πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα στο 82'. Τριανταέξι δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του, στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε με μόλις μια προσπάθεια (!) να κερδίσει πέναλτι για την ομάδα του.

Την εκτέλεση ανέλαβε, ο συμπαίκτης του Λουίς Φερνάντεθ ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-1. Αμέσως μετά την επίτευξη του τέρματος, ο νεαρός επιθετικός των Αρκάδων, Αλί Μπάμπα, δέχθηκε τα πειράγματα από τους συμπαίκτες του και ιδιαίτερα από τον Λουίς.

"Παικταρά Αλί" ήταν μία από τις χαρακτηριστικές ατάκες του Ισπανού μεσοεπιθετικού, προς τον Αλί.