Ηταν 10 Μαρτίου του 2012 όταν ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε να αποδράσει με το διπλό από την έδρα της Τούμπας, κόντρα στον ΠΑΟΚ επικρατώντας με 3-2.

ΠΑΟΚΑΣΤΕΡΑΣ

Η τελευταία νίκη των Αρκάδων στη Θεσσαλονίκη επί του ΠΑΟΚ χρονολογείται στις 10 Μαρτίου του 2012.

Τότε το σκορ είχε ανοίξει ο Περόνε στο 2ο λεπτό του αγώνα με διαγώνιο σουτ "παγώνοντας" την Τούμπα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ναβάρο με δυνατό σουτ αιφνιδίασε για δεύτερη φορά τον ΠΑΟΚ, κάνοντας το 0-2.

Το 3-0 για τους κιτρινομπλέ ήρθε στο 17' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Περόνε στο ματς.

Το μόνο το οποίο κατάφεραν να πετύχουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-3 με τα γκολ των Αθανασιάδη και Γεωργιάδη.

ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Αποστολόπουλος (83' Τσουκαλάς), Τσιρίλο, Μπαλάφας, Λίνο, Λαζάρ (75' Παπάζογλου), Γκαρσία, Σαλπιγγίδης, Φωτάκης, Νιμανί (46' Γεωργιάδης), Αθανασιάδης.

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Μπαντής, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Κουρμπέλης, Τσαμπούρης, Φορμίκα (66' Μπρέσκα), Χουανίτο, Ράγιος, Μάρτινς (53' Άλβαρες), Ναβάρο (72' Χούλι), Περόνε.

Τώρα ο ΑΣΤΕΡΑΣ καλείται την Κυριακή να αντιμετωπίσει τον Δικέφαλο του Βορρά, με στόχο να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.