LIVE: Πανιώνιος - ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0 (Τελικό)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αντιμετωπίζει σε φιλική αναμέτρηση, στη Νέα Σμύρνη τον Πανιώνιο σ' ένα ματς που έχετε τη δυνατότητα να ακούσετε ραδιοφωνικά ζωντανά από τον Radio Arcadia 93.8.  Παρακολουθήστε ζωντανά την ροή της αναμέτρησης στο a-s.

Ολυμπιακός ΑΣΤΕΡΑΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ: 1-0 (Άρτσε 61')

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κώστιρας, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μπόρχα Φρνάντεθ, Τζίμας (Μπελόκ 13') , Καπίγια Κρέσπι και Δουβίκας.

Πανιώνιος: Μαλέρμπε, Κούρντι, Σαραμαντάς, Ντομίγκεζ, Ευαγγέλου, Κόρμπος, Μανιάτης, Άρτσε, Καμαρά, Τσιλούλης, Δόμτσιος

Τέλος στο ματς, ο Πανιώνιος κερδίσε τον ΑΣΤΕΡΑ με 1-0 χάρη στο γκολ του Άρτσε στο 61'. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ σε όλους.

89' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

79' Ορτέγκα αντί Δουβίκα και Σουάρεζ αντί Πασαλίδη για τον ΑΣΤΕΡΑ, Σταυρόπουλος αντί Ευαγγέλου για τον Πανιώνιο

72' Δοκάρι για τον Πανιώνιο με τον Σαραμαντά, ο οποίος προσπάθησε να βγάλει σέντρα

67' Μιλόγεβιτς αντί Μανιάτη για τους γηπεδούχους

65' Διπλή αλλαγή για τον ΑΣΤΕΡΑ. Πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο Αντζουλάς και Βλάχος και αποχώρησαν Κρέσπι και Ματρικάρντι

63' Πλασέ του Μανιάτη, σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

61' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Άρτσε. Οι κυανέρυθεροι "έπιασαν στον ύπνο" την άμυνα του ΑΣΤΕΡΑ που είχε ξαχαστεί αρκετά ψηλά και με μια κάθετη ο Άρτσε βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο τον οποίο πλάσαρε κάτω από τα πόδια

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο και πάλι με τον Τσιλούλη αρχικά με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει εξ' επαφής και τον ίδιο ποδοσφαιριστή να παίρνει το "ριμπάουντ" και να πλασάρει εκτός

52' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Τσιλούλη από ευνοϊκή θέση να κάνει κακό πλασέ και να καθαρίζει εύκολα ο Παπαδόπουλος

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Σε λίγο και πάλι σας...

45' Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ που πέρασε ανεκμετάλλευτο

37' Καλή επίθεση του Πανιωνίου, με τον Κούρντι να συνδιάζεται με τον Τσιλούλη, το σουτ όμως του τελευταίου κόντραρε στον Ματρικάρντι που είχε κλείσει καλά τον χώρο παραχωρόντας κόρνερ

27' Καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ! Σέντρα του Κυριακόπουλου από τα αριστερά, με τον Ευαγγέλου στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα, να την στέλνει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μαλέρμπ και να παραχωρεί κόρνερ

25' Ο Τσιλούλης σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ από τον επόπτη

20' Φάουλ ανάμεσα στη γραμμή του κέντρου και της μεγάλης περιοχής για τον ΑΣΤΕΡΑ, εύκολα καθαρίζει η άμυνα του Πανιωνίου το γέμισμα του Βαλιέντε

15' Πιέζει ψηλά ο ΑΣΤΕΡΑΣ, που θέλει να δυσκολέψει την κυκλοφορία του Πανιωνίου

13' Αλλαγή για τον ΑΣΤΕΡΑ. Τραυματίας αποχωρεί ο Τζίμας, με τον Μπελόκ να παίρνει τη θέση του

12' Σέντρα του Καπίγια με τον Μπόρχα Φερνάντεθ να πιάνει την κεφαλιά και τον Μαλέρμπ να διώχνει σε κόρνερ. Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ

09' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς με τις δύτο ομάδες να "ψάχνονται" στο γήπεδο

02' Κόρνερ για τον Πανιώνιο με τον Κούρντι, πήραν την κεφαλιά οι γηπεδούχοι, δεν ανησύχησε ο Παπαδόπουλος

Ξεκίνημα στο ματς!

Η σύνθεση του Πανιωνίου: Μαλέρμπε, Κούρντι, Σαραμαντάς, Ντομίγκεζ, Ευαγγέλου, Κόρμπος, Μανιάτης, Άρτσε, Καμαρά, Τσιλούλης, Δόμτσιος

Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση αλλά σε λίγο θα ξεκινήσει η αναμέτρηση...

To σημερινό φιλικό θα είναι και το προτελευταίο για τους Αρκάδες, πριν αντιμετωπίσουν τον Παναιτωλικό στην Τρίπολη, λίγες μέρες πριν ξεκινήσουν οι υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα στο Γεώργιος Καραϊσκάκης απέναντι στον Ολυμπιακό.

Στον πάγκο για τον Μπόρχα Χιμένεθ: Τσιφτσής, Σουάρες, Αντζουλάς, Βλάχος, Ορτέγκα, Μπελοκ, Μπαράλες

Ας δούμε τη σύνθεση του ΑΣΤΕΡΑ για το σημερινό ματς:

Παπαδόπουλος, Κώστιρας, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μπόρχα Φρνάντεθ, Τζίμας, Καπίγια Κρέσπι και Δουβίκας.

Οι δυο ομάδες είχαν διασταυρώσει τα ξίφη τους στις 3 Αυγούστου στην Τρίπολη, με τον Αστέρα να παίρνει τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Γιώργου Κυριακόπουλου.

Καλησπέρα σας από το a-s! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ροή της φιλικής αναμέτρησης του ΑΣΤΕΡΑ απέναντι στον Πανιώνιο στο Γήπεδο της Νέας Σμύρνης.